Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek is olyan érzés,...

Szerintetek is olyan érzés, mintha ingyen volna?

Figyelt kérdés

Múltkorában rendeltem több dolgot egy számítástechnikai webáruházból, és a végöszeget átutalással rendeztem.

Mivel pénz fizikailag nem ért a kezemhez, abban a tudattban könyveltem el a dolgot, hogy júj de jó, lesz ingyen hangfal, ingyen hangkártya, mikrofon és egyéb más. Holott tudom, hogy számok mentek innen oda. Hogy ott csak egyesek és nullák mentek a bankok és az áruház között.

Bennetek szokott ilyen ingyen vásárlás érzés lenni?



2016. aug. 10. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez pszichológia. Pont mint ahogy leírtad, mivel nem adod ki fizikailag a pénzt a kezedből, nem tudatosul a költekezés, azt a hamis érzetet kelti benned a dolog, hogy nem került semmibe a vásárlás. Állítólag aki kártyával fizet, az emiatt többet költ, és felelőtlenebbül vásárol, mint aki készpénzt használ. Ezért érdemes a fizudnak legalább egy részét felvenni. Jobban vigyáz rá az ember.
2016. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen érzésem még nem volt, viszont tény, hogy az ember sokkal könnyebben költ és többet, ha nem kp-val fizet, hanem pl bankkártyával.
2016. aug. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ezt teljesen rosszul látod tehát a kettő nem zárja ki egymást..mivel a bankkártyádon lévő összeg is ugyanolyan pénz tehát fizető-eszköz!

Ugyanugy fizettél érte csak igy kényelmesebb mindössze ennyi a lényeg de ahoz ez ingyen lenne ez egy hülyeség és jegyezd meg az életben soha semmi nincs ingyen!!Sőt arról nem is beszélve hogy tőlem külön pénzt is számolnak fel ha utalok más számlájára! Szóval mint mondtam semmi soha nincs ingyen a világban soha nem is volt es soha nem is lesz!!!!

2016. aug. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3-as, a kérdezőnek technikailag igaza van abban, hogy pénzforgalom nem történt. Ez a 21. századi fizetés csodája. Az a pénz csak akkor válik pénzzé, ha egy automatából felveszed, addig valóban számok egy képernyőn, amit ide-oda lehet tologatni. Emiatt veszíti el az ember picit a vele való kapcsolatot.


És persze neked is igazad van, ez attól még pénz, csak máshogy működik. :)

2016. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, talán erre a legjobb megfogalmazás a pszichológia. Egyik nagyon kedves barátom mondta, amikor én még nem használtam kártyát, hogy ez az érzés majd bennem is később tudatosulni fog, hogy az ember nehezebben tart önkontrolt a vásárlásai felett. A számlakivonaton azonban idővel mindennek nyoma van, tehát az emberben legbelül tudatosul a vásárlás ténye.
2016. aug. 11. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!