Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt. Hogy...

Csak én érzem azt. Hogy nálunk az emberek (főleg a felnőttek, de bizonyos szinten a tinik is) irtó konzervatívak? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ez csak onnan jutott eszembe, hogy egyszer (5 hónapja jöttem haza) voltam 2 hónapot cserediákoskodni Dél Karolina államban, egy Florence nevű városban, ami nagyjábol 40ezres lélekszámú, és nincs olyan messze Charleston tol (nagyjábol 140 km). Az a kèt hónap egyszerűen felejthetetlen volt. A suliban mindenki különbözött, mindenkinek megvolt a maga stílusa, mint ruhákban, mint viselkedésben, senki sem szégyellte magàt azért, amiért ő olyan, amilyen még büszke is volt rá! A sulin kívül pedig fuh... hétvégén nagyokat deszkáztunk a parkban, esetleg utána beugrottunk a seven elevenbe egy kis nasiért... Teljesen random embereknek köszöntem, ők visszaköszöntek (!baràtságosan!) És akár még el is beszélgettem velük. A hétvègék voltak a legjobbak! A tanulásba szerencsére nem kellett beleszakadnunk, Úgyhogy egymáshoz jártunk át egész estés filmnézèsre, videójátékozàsra, vagy felfedező túrákat tenni 12 ed magunkkal a tőlünk nem messze lévő parkos, erdős részen. És amit még mindenképp hozzátennék, hogy aki itt engem a barátjává fogadott, azzal gyakorlatilag puszi pajtások lettünk. Ahol én laktam, (az anyukám unokanővéréèknél) az egy tipikus, kertvárosi amerikai ház volt. Az én szobám az első emeleten volt, és volt egy utcafrontra néző ablakom. Ide másztak fel a barátaim, és kopogtak be, ha sürgősen szükségük volt rám, vagy esetleg csak be szerettek volna jönni egy kicsit. Amikor ezek után hazaértem, Magyarországra, szokásos kultúrsokk fogott el. Az emberek ridegebbek, és szótlanok, a tanulnivaló nagyjábol 3x osa az amerikaia sulimhoz képest (pedig nem volt gyenge iskola) ès az iskolában pedig ahogy beléptem..... Mindenhol ugyan olyan felnyalt pávahajakat, ugyan olyan stílusú ruhákat láttam..de ez semmi volt ahhoz kèpest, ami az a "eljátszom, hogy nem én magam vagyok a saját hibáimmal és jó tulajdonságaimmal, hanem valaki más, aki sokkal menőbb, szexibb, jobb.. stb... És az olyan suli utáni dolgokrol, amiket ott minden nap élvezettel csináltam, teljesen lemondhattam. Fuh. Gratulálok annak, aki mindezt végigolvasta. 17F

2016. aug. 15. 22:57
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáfűzném, hogy az amerikai felnőttek is teljesen mások. Az anyukám unokahugának a fèrje pl mindig kapható volt egy BBQ ra, egy meccs amerikaifocira a srácokkal az egyik pályán... az anyukám unokahúga pedig teljesen jól elfoglalta magát, minden nap járt jógázni a munka mellett (Egy non profit állatmentő szervezetnèl dolgozik) és bármiről el lehet vele beszélgetni.
2016. aug. 15. 23:01
 2/9 A kérdező kommentje:
És ezek mind igazakxa barátaim szüleire is :D. Pl egyszer, amikor Winstonnal a deszkázás után, amikor elmentünk hozzájuk, az anyukája csinált nekûnk pitét, és utána elvitt minket a mall ba megnézni egy filmet :D
2016. aug. 15. 23:03
 3/9 anonim ***** válasza:

A szabad országokban én is hasonlóan jól érzem magam mint te Amerikában.

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..

Azt hiszem a 4. válasz a magyarázat:

"Ők nem csömörlöttek meg 50 év szocializmustól majd a rendszerváltást követő létbizonytalanságtól."

2016. aug. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ebben làtod van valami..
2016. aug. 15. 23:20
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

A fiatalok is megcsömörlöttek ?

What? Azért azt nem hiszem


Ez magyarország itt a töbség degenerált.

2016. aug. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

# 5: A fiatalok kiégéséről a felnőttek gondoskodnak. Ahogy a kérdező írta:

"...a tanulnivaló nagyjábol 3x osa az amerikaia sulimhoz képest (pedig nem volt gyenge iskola)..."

Mi kell még ahhoz hogy a fiatalok is megcsömörjenek?

2016. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%

'Az én szobám az első emeleten volt, és volt egy utcafrontra néző ablakom. Ide másztak fel a barátaim, és kopogtak be, ha sürgősen szükségük volt rám'


Jó agyhalott barátaid vannak, ha az ablakon kopogtatnak be...


'tanulnivaló nagyjábol 3x osa az amerikaia sulimhoz képest (pedig nem volt gyenge iskola)'


Ha ez probléma te is jó agyhalott lehetsz.


Mellesleg én is voltam még annak idején cserediákként egy teljes félévre és egyértelmű, hogy nem itt sok a tananyag, hanem ott röhejesen kevés, ezt minden elfogultság nélkül mondom. Ráadásul nekünk gépészmérnökin akkora volt az adott félévben a különbség a tantervben, hogy végképp semmit nem tanultam a semester alatt. De ők se sokat.

2016. aug. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ebben az is benne volt hogy nyalizni akartak mert te európai vagy, más vagy.

A külföldiek meg pont azt mondják hogy milyen kedvesek velük Budapesten.

2016. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Látod kérdező, ezért szeretnék ott élni. És nem azért, mert hogy ott milyen könnyű megélni meg a többi híresztelt marhaság miatt. :)
2016. okt. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!