Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ilyen felvételeke...

Shofia kérdése:

Hogyan lehet ilyen felvételeket csinálni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=7hRy2N2CMhQ&index=7&list=LL0..

Úgy értem, hogy hogyan lehet olyan felvételeket csinálni, hogy megáll egy képkocka, de a kamera még mindig megy? Nem kell a grafikát, meg mást nézni. Sokszór láttam már élő felvételekben is ilyet.



2016. aug. 17. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mind különböző utómunkában készült trükkök, van közte zöldhátteres videó, 3D modell, és egyszerű állókép is. Élő felvételen nem láthattál ilyesmit, mert fizikai képtelenség a valóságban reprodukálni ezt ebben a formában.
2016. aug. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=-F0GDcCfDaU

Ebben a videóban 3 is van. 5perc 41 mp, 8p10mp, és 10p13mp.

2016. aug. 18. 11:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezek sem "élő felvételek", értve ezalatt azt, hogy nem a kamerából kerültek ki ebben a formában, nyersen. Az előkészületeknek és utómunkának köszönhetően nyerte el ezt a formáját. Ez első egy szimpla maszkolásos történetnek tűnik nekem, a másik kettőben sem áll meg az idő. Ha figyelmesen megnézed, a megállás pillanata előtt ugrik egyet a kép, picit más a srác és a tárgyak pozíciója, mint a mozgás végén volt. Ez azért van, mert egyszer felvették a mozgást, majd annak alapján megpróbált felvenni egy hasonló pózt, a tárgyakat pedig dróttal felrögzítették a plafonra, a drótot utómunkában eltávolították. Ennek a költségesebb formája a Mátrix filmből ismert bullet time, amihez sok precízen beállított kamera szükséges, és 3D-s trükkök nélkül megoldható a végtelen lassítás, miközben azt az illúziót kelti, hogy egy kamera a normál időben pásztázza az eseményeket.
2016. aug. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!