Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell orgonán lejátszani...

Hogyan kell orgonán lejátszani mondjuk ezt a darabot?

Figyelt kérdés

Próbáltam, de nem nagyon ment, pl egykezen a felső sort. Bármilyen segítségnek örülök. Nincsen alapom.

[link]



2016. aug. 23. 18:19
 1/4 anonim válasza:

Nem igazan ertem a kerdest.Amint latod ket reszes a kotta,van egy violinkulcs ami a foszolam tehat ugye azt latod a kotta elso soraban,azt jatszod jobb kezzel,a masodik sor a basszus kulcs,amit bal kezzel jatszol.

En nem jatszok egyhazi zenet,de ez egy borzaszto egyszeru ovodas szintu kotta,sima max kettes hangzatokkal.Ha ez nem megy,akkor az alapokat kene elsajatitanod.

2017. jan. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha csak két kézzel játszod, akkor normálisan, mint a zongorán, a felső violinkulcsos sort jobb kézzel, az alsó basszuskulcsosat bal kézzel.

Ha pedáljátékot is akar, akkor az alsó szólamot átveszi a bal kéztől a láb.

2017. jún. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lényeg, hogy ne külön akkordonként kezeld az egymás alatti hangokat, hanem szépen vezesd a négy szólamot. (egyes nem tudom honnan vette, hogy csak két szólam van)

Az alapokat azért meg kéne tanulni tanárral. Egy ilyen kottát példáűul tudni kéne beujjrendezni, sőt, egy közepes kántori tudással elsőre el is kéne tudni játszani.

2017. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem tul konnyu, ehhez jol kell tudd olvasni mindket kulcsot. Szerencsere az also szolamok nem nagyon "ugralnak", konnyebb oket jatszani es kozben olvasod a felsoket. Amugy erdekel, mi lett belole. :)) Ne haragudj, telefonrol irok.
2017. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!