Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 25 éves vagyok, dolgozok már...

25 éves vagyok, dolgozok már 2 éve, de csak 4 órába vagyok bejelentve. Érdemes ilyen fiatalon nyugdíj előtakarékosságot kötni?

Figyelt kérdés

A párom hozta fel ezt az ötletet,hogy januártól jó lenne ha valahova befizetnénk minden hónapban,de szrintem ez még feleslegs,25 évesen hol vagyok még a nyugdíjtól?..


Az én öteletem meg az volt,amire tényleg tennék is most félre pénzt,az a lakáselőtakarékosság,mert nem akarok akár 20 évig még anyóssal lakni.

Párom meg ezt nem akarja,neki igy kényelmes!Vélemény?


2016. aug. 24. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes mindkettőbe fektetni.
2016. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egész azon múlik, hogy kb meddig tervezel élni.

Most vagy 25 nyugdíjba szeretnél menni 65 éves korodba. Akkor van 40 éved. Ha jó orvosi ellátás lesz, akkor kb szeretnél élni még 20 évet.

Ha nem vagy nagy befektetési guru és sikerül legalább az infláció követő befektetéseket csinálni, akkor azt jelenti, hogy 40 évig lerakott havi 10.000 Ft, az nyugdíjként havi 20.000 Ft lesz.

Persze ebből lejön, ha kicsit munkanélküli leszel.

Minél később kezdesz el félretenni nyugdíjra, annál többet kell, ha azonos színvonalat akarsz majd.

2016. aug. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Így igaz.

Ezen kívül még jöhet leértékelés (elvész mondjuk a pénzed fele), adó (ugyanez), háború (akkor az egész elveszhet).

Ezeket is beszámítva én inkább a te elképzelésed támogatom. Szerintem max. 20 évre érdemes előre tervezni a nyugdíjra, ill. egyre növekvő összegeket kell majd betenni.


Ja, csak szólok, hogy 70 éves kor alatt nem fogsz nyugdíjba menni, és ennyi ma a férfi átlagéletkor is.

Lehet, hogy jobban jársz, ha inkább pénzt teszel félre arra a pár évre, bár ehhez meg hatalmas önuralom kell.

2016. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!