Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkaugyi kozpontba behivtak...

Lumia 532 kérdése:

Munkaugyi kozpontba behivtak valami eloadasra es volt jelenleti es azt beirtam de nem ikszeltem es ezert toroltek a rendszerbol ez szabalyos? Megtehetik?

Figyelt kérdés
beirtam a nevem a jelenletibe de ikszelni is kellett volna hogy akarom e h ök allast talaljanak nekem de vmi hulye neven volt odairva en meg nem tudtam mi az ezert nem ikszeltem es kitoroltek a rendszerbol ezt megtehetekik? olyan hulye neven volt feltuntetve honnan kellett volna tudnom h mi az? nem magyaraztak el vagy ha igen en nem hallottam olyan sok ember volt ott meg leulni se lehetett csoda h elfertunk az epuletbe

2016. aug. 24. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Valamit félreértettél. Az ilyen előadás amin kötelező megjelenni, csak kétféle módon érhet véget: vagy elfogadod a felajánlott munkát/képzést, vagy kizárnak a rendszerből.


A jelenléti íven nyilván fel kellett tüntetni hogy megjelentél (aláírás), és hogy elfogadod-e a felkínált állást vagy képzést. Ha igen, akkor ikszelsz és továbbítanak az ügyintézőhöz szerződést kötni. Ha nem (nem ikszelsz) akkor nem fogadod el a felajánlást ami a törvény értelmében kizárással jár.


Olvasd el újra mi van a behívóban és mi van a kizáró határozatban. Megpróbálhatsz reklamálni is, de szerintem kizárt hogy elfogadják, főleg ha tájékoztattak és te azt állítod hogy nem.

2016. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Töröltek a rendszerből=nem vagy regisztrált munkanélküli, nem kell együttműködni velük, s nem is kapsz semmiféle címen pénzt? Így értendő?


Első nem tudom honnan veszi, hogy kötelező lenne elfogadni a felkínált állást. És olyan opció is van, hogy magam keresek állást, de azért a regisztráció (és a pénz) megmarad.


(Sőt olyan is van - mint esetemben is volt, hogy a mk közli, hogy ők biza nem tudnak nekem munkát szerezni, meg senkinek sem)

2016. aug. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!