Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vezetéknév változtatása,...

Vezetéknév változtatása, hogyan folyik le?

Figyelt kérdés

Nincs apám vagyis volt "nevelő" de már külön élünk tőle anyummal. A nevét viselem , de nem szeretném ha az ő neve hozzám tartozna , mert egy undorító "ember" és amúgy sincs hozzá semmi közöm.

A kérdésem az lenne ,hogy hogyan folyik le egy ilyen vezetéknév változtatás? Hova kell elmennem ahoz ,hogy beadjak valami kérelmet a vezetéknév változtatásról? Hosszadalmas folyamat? Ez kerül valami pénzbe ( persze a személyi stb kártyák újra csináltatásán kívül) MILYEN VEZETÉKNEVET VEHETEK FEL?Anyum nem szeretné ha az övét venném fel ezt nem szeretném bővebben boncolgatni , hogy miért ! A névváltoztatás befolyásolja a tanulmányom ,mármint az iskolába is be mutatom ,hogy innentől xy vagyok és ennyi nem kell újra felvételiznem stb? Tudom hülye kérdés ,de most egy név változtatáról nem egy könyv vásárlásáról van szó.Igen a google a barátom keresgéltem is a névváltoztatás törvényéről de amit kiadott nekem kínai. Olyan kacifántosan írta le nem értettem a nagyrészét.

Válaszokat előre is köszönöm



2016. aug. 25. 16:24
 1/1 A kérdező kommentje:
* v.név változtatás.. boccs valahol rosszúl írtam
2016. aug. 25. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!