Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell driftelni?

Hogy kell driftelni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Még nincs jogsim, se autóm, de tudok vezetni. Vezettem már autót. A driftelés elméletét nagyjából tudom, de szeretném pontosan tudni mit hogy kell csinálni, milyen sorrendben stb. automata, és manuális autóknál is másképp van?

2016. aug. 27. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Automatával nem lehet driftelni, ahogy első kerekessel sem. amúgy meg csak annyit fogsz elérni a tudásoddal h felkenődsz egy fára vagy egy oszlopra, nem csak úgy megy ez h vezettem már autót és most leírja valaki h kell driftelni és most már tudsz is. amúgy meg míg nem érzed az autót(mem szoksz hozzá) addig ne is gondolkodj ezen, mert vezetési tapasztalat is kell hozzá nem is kevés és egy bivalyerős motor h mikor viszaváltol ki tudja pörgetni a kerekeket.
2016. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
A fentieken túlmenően csak alacsony IQ-val rendelkezők találnak ebben élvezetet. Közúton tilos, rendőr megbüntethet érte.
2016. aug. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem is közúton akartam. És még nem is most szeretnék, csak majd később ha lesz jogsim, szeretnék megtanulni driftelni.
2016. aug. 27. 20:53
 4/4 anonim válasza:

Több féle fajtája van. Egyébként az elsőnek üzenem, hogy automatával is lehet driftelni, esetleg ha van egy olyan fokozat a P-R-D után, hogy S (Sport) akkor azzal is lehet, de anélkül is, kézifékkel. Kuplung rúgással természetesen nem lehet automatát.


A driftnek a két legnépszerűbb fajtája:


Kézifékes


A kanyarban kimész a legnagyobb ívre, majd kb. 1 mp idejéig behúzod a kéziféket, és egyből ellenkormányzol. Ekkor az autó már keresztben lesz, ezek után gáz adással, és ellenkormányzással tartod íven. Ha beakarod fejezni a driftet, óvatosan el-el veszel a gázból és egyenesbe hozod az autót.


Kuplung rúgás

Szintén kimész a kanyar szélére, és egy erőteljes rúgást adsz a kuplungnak. Ettől a hátsó kerekek megcsúsznak. Ismét ellenkormányzol, és a kormánnyal meg a gázzal tartod íven a kocsit. A befejezés ugyanaz mint a kézifékesnél.


Fontos tanács! Ha úgytűnik drift közben, hogy nem tudod uralni a kocsid próbáld meg a gázzal korrigálni, a fékre semmiképp ne lépj rá mert beblokkolnak az első kerekek, és csúszol előre. Remélem segíthettem! De közúton ne csináld, max. ha egyedül vagy az úton!

2016. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!