Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy jellemeznél egy számodra...

Hogy jellemeznél egy számodra abszolút utópisztikus (világ) társadalmat?

Figyelt kérdés

#társadalom #utópia #világtársadalom #utópisztikus társadalom
2016. aug. 31. 16:19
 1/3 SenkiAlfonz2 válasza:

Nem teljesen értetem a kérdést.


Azt kéred hogy irjam(juk) le milyen a számomra(runkra) abszolút utópisztikus (világ) társadalom?

2016. aug. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tökéletesen jól értelmezted a kérdésemet, kérésemet.


Fejtsd ki röviden vagy hosszan, hogy mit jelent neked személy szerint az az utópia (világméretben), ahol szívesen élnél a jövőben, amit valószínűleg sosem tapasztalhatsz meg.

Vagy nem éled meg, vagy be sem következik.

2016. aug. 31. 18:04
 3/3 Bok Globule ***** válasza:
A világ nem "egy" társadalom. Ez egy komplex közösség, miben mindenki meg van a saját világa, amit a neki szimpatikus emberek alkotnak. Lehet utópisztikus számomra az az élővilág amiben én éppen vagyok a föld bolygón, én alkotom meg és én tartom fenn. Az lenne jelenleg az utópia, ha mindenek módja lenne élnie a saját, számára szimpatikus közösségeiben, mint egy kommuna. Erre mi van? Azt gondoljuk, hogy mivel emberek vagyunk egymás hátán és lába alatt s seggében kell egzisztálnunk, mivel a bolygó a világunk és még rád is erőltetik a beteges gondolatokból fogant társadalmukat, mert ha nem így teszel, hanem kialakítasz egy saját kompániát, ahol magatok éltek - persze nem izolálva másoktól - akkor rögtön különcnek és idegennek titulálnak, ami sok, kevés intelligenciával megáldott emberből félelmet vált ki. És mi lenne egy abszolút utópisztikus világ? Az egy olyan világ lenne, ami a mi agyunknak és ízlésünknek iszonyatos, mivel egy olyan világban minden ember egyforma.
2016. szept. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!