Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem a munkaszerződésem szerint...

Ilona67 kérdése:

Nem a munkaszerződésem szerinti időben dolgozom, helyes ez? A cégtől kérhetek -e kártérítést? Hova forduljak?

Figyelt kérdés
Helytelen munkaszerződés!

#Munkaszerződés.
2016. aug. 31. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Mégis milyen kártérítést akarsz kérni?

Ha a szerződéseben le van írva a munkaidőd, és te nem úgy dolgozol, akkor az első amit csinálni kell, hogy odaállsz a főnököd elé, lobogtatod a szerződésedet, majd közlöd, hogy nem ez van leírva. Nem jó a munkabeosztás. 2 eset történhet ezek után.

1. A főnököd közli veled, hogy ez van ezt kell szeretni. ha nem tetszik a rendkívüli változtatást amit bármikor szíve joga megtenni, akkor nyugodtan felmondhatsz.

2.A főnököd közli, hogy nem érdekli a problémád, ezért te be adod a felmondásodat.


Tudod nem kötelező úgy dolgoznod ahogy elvárják.

2016. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez így nem helyes szerintem! Mert a munkaszerződésedben foglaltak szerint kel,hogy dolgozz! Többek között, ezért is van munkaszerződés, ami meg lett szegve!
2016. aug. 31. 16:45
 3/10 anonim ***** válasza:

ha benne van az a mondat, hogy a felettes beosztása szerint.. akkor kitörölheted azzal, hogy mi van a szerződésedben munkaidőt és munkakört tekintve!


Engem olyan dolog miatt jelentett fel a volt munkáltatóm, amiért nem én tartoztam felelősséggel, közöm nem volt a dologhoz amióta a cégnél voltam. Kutyát nem érdekelte!

2016. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Ez így nem helyes szerintem! Mert a munkaszerződésedben foglaltak szerint kel,hogy dolgozz! "

De ki mondta, hogy dolgozz így? Az első munkanapodon, amikor nem a szerződésedben leírt beosztásban hívtak, akkor már ott kellett volna toporzékolnod a főnöködnek, hogy helló, a szerződésben nem ez van leírva!

2016. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincs a munkaszerződésemben benne! Így szól a szerződésem! A munkaszerződés helye és ideje. A munka vállaló munkavégzésének helye a munkáltató székhelye.

A munkavállaló munkarendje több műszakos, foglalkoztatása teljes munkaidőben történik, a munkaidő beosztása 12 órás munkanapok szerint történik havonta előre közlendően. A munkavállalót a 18 és 6 óra közötti időtartam alatt történő munkavégzés esetén 30% műszakpótlék illeti meg. Ennek ellenére 3 műszakban dolgozom 8 órában!

2016. aug. 31. 16:59
 6/10 anonim ***** válasza:
" A munkavállaló munkarendje több műszakos, foglalkoztatása teljes munkaidőben történik " Na, most azt írod, 3 műszakban dolgozol, 8 órában. Mi a gond??
2016. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a munkaidő beosztása 12 órás munkanapok szerint történik havonta előre közlendően. A munkavállalót a 18 és 6 óra közötti időtartam / 3 nap munka de. / 3 nap szabad/ 3 nap éjszaka / 3 nap szabad, tehát ez több műszak! Nem egy ! És 12 órás nem 8
2016. aug. 31. 17:50
 8/10 anonim ***** válasza:
A munkaszerződés egyértelműen több műszakos munkavégzesre vonatkozik. A 18 és 6 óra közötti kitétel meg a műszakpótlék alkalmazására. Nem írod, hogy pontosan mettől meddig kell dolgoznod, de az előzőekben azt mondtad, 3 műszak, 8 óra. Most meg 2 műszakról, 12 óráról beszélsz /közben meg 3-3 szabadnap/. Most az a gond, hogy nem egy műszakban dolgozol? Tisztázd már a főnököddel, mert valamit nagyon félreértettél!
2016. aug. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jajj, látom nem érted! Na mind1
2016. aug. 31. 18:20
 10/10 A kérdező kommentje:
5/9 ott van a szerződésem olvasd el! de, szerintem nem tudod értelmezni az egészet!
2016. aug. 31. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!