Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaphatok feddhetetlenségi...

Kaphatok feddhetetlenségi igazolást ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Tavaly februárban súlyos testi sértésért eljárás indult ellenem,az ügyet közvetítői eljáráson belül megszüntették.

Viszont az eset után ujj,tenyér,DNS mintát is vettek tőlem,valamint fénykép is készült.

Gondolom ezt nyilvántartásba vették,ezért tartok tőle,hogy nem kaphatom meg.

Márpedig a munkáltató ilyen igazolást vár el,egyébként soha semmilyen ügyem nem volt.

Ezt az igazolást nekem kell beszerezni vagy a munkáltató kéri ki a hatóságoktól,egyáltalán reménykedhetek benne,hogy megkaphatom?


2016. szept. 3. 08:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt rabosításnak nevezik. Ennél enyhébb ügyekben is előírás lehet a sztárfotó és egyéb.

Ha megszüntették az eljárást, akkor nem is ítéltek el (már ha jól értem), így az erkölcsidben sem fog szerepelni.

Az erkölcsit neked kell kikérni. A postán tudod megigényelni.

2016. szept. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem sima erkölcsi bizonyítvány a feltétel,hanem feddhetetlenségi igazolás,úgy tudom a kettő nem ugyanaz.

Utóbbinál sokkal szigorúbb átvizsgálást tartanak,ott pedig kiderülhet,hogy bűnügyi nyilvántartásba vettek.

Félek azon bukik is minden.

2016. szept. 3. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!