Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Forduljak orvoshoz segítségért?

Forduljak orvoshoz segítségért?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egészen kiskorom óra küzdök egy elég gyakori fóbiával, ugyanis rettentően félek a pókoktól.

Már tisztáztam magamban, hogy a félelme alaptalan, irracionális, mégis megkeseríti az életemet.

A minap láttam egy pókot a kádban. Nem a tipikus kis házban fellelhető kaszáspókot, ez annál nagyobb volt. Vastagabb lábak, nagyobb test. Abba is beleborzongok, hogy leírom..

Történetesen ez 4 napja volt. Azóta kerülöm a fürdőszobát.

Igen, azóta nem fürödtem/tusoltam. Egyszerűen a tudat elviselhetetlen, hogy ott mászott a kádamban, és rettegek attól, hogy újból találkozok egy ilyennel.

Pszichológushoz érdemes ezzel fordulni?

Valakinek sikerült felülkerekednie a félelmén?

Kétségbe vagyok esve.

Nem tudok normális életet élni így. Bárhová megyek a házban, alaposan körülnézek (a falakon, a plafonon, a bútorok oldalán, stb ) nehogy váratlanul összefussak egy pókkal.

A tapasztalataitokat, tanácsaitokat epekedve várom, ugyanis egyedül nem megyek semmire.

Az itthoniaknak is elege van már belőlem, és abból, hogy sikítok, ha meglátok egy ilyen kis élőlényt.



2016. szept. 4. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Az arachnofóbia a 2. leg gyakoribb félelem a világon...


Szerintem ez teljesen normális. Én is rettegek a pókoktól.

Ehhez nem kell pszihomókus.

2016. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is utálom a pókokat, ami teljesen átagos dolog, de az azért szerintem nem normális, hogy napok óta nem mer bemenni a fürdőszobába! Én is legtöbbször ott találkozom pókkal, külföldön élek és a házi pókok kb lónagyságuak, mégis bemegyek oda. Szerintem keress rá, hogy pókiszony, fóbia leküzdése. Nem tudom hova kell menni vele.
2016. szept. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem ártana ezzel szakemberhez fordulni.
2016. okt. 31. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!