Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok ajánlani ilyen animéket...

Tudtok ajánlani ilyen animéket? Lent

Figyelt kérdés
Olyan kellene amiben 2 fiú/lány a főszereplő. Nem jönnek össze vagy ilyenek, csak barátok. Nem a szerelem a fő szál, hanem valami más, mondjuk tragikus múlt, kettejük közti ellentétek. Lehetne szomorú tragikus, vagy elgondolkodtató, de ez utóbbiak nem fontosak. Elég sok animét láttam, de ilyet nemigen tudnék mondani. Előre is köszi a válaszokat, a besorolásért meg bocsi, biztos van jobb kategoria, de még nem tapasztaltam ki. :D

2016. szept. 4. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

23:00

Zankyou no Terror

2016. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ao no Exorcist
2016. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos már mindkettőt láttam, de köszi.
2016. szept. 5. 20:47
 4/7 anonim válasza:
Tokyo ghoul
2016. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, barátokról, baráti társaságokról szeretnél animét nézni?

Rainbow - nevelőintézetbe került fiatalok életét mutatja be, és a való világban való talpraállásukat. Reális és brutális, nagyon jól bemutatja a második világháború utáni Japánt.

Mahou Shoujo Madoka Magica - ez elvontabb, mahou shoujo anime egy thriller-horror köntösben. Szerintem nagyon jól bemutatja a lányok közötti barátságot.

Shinsekai Yori - itt összejönnek a karakterek, ez is durvább

Gintama - a három főszereplő egy lusta, csóró exszamuráj, egy fiatal, munkakereső fiú és egy Amanto (földönkívüli) lány. Az anime elsősorban egy paródia, de az egyik kedvenc dolgom vele kapcsolatban a karakterek közötti viszony: ezek hárman egyszerre barátok és egy család. A sorozat előrehaladtával a történet komolyabbra fordul.

Natsume Yuujinchou - egy fiúról szól, aki látja a youkaiokat, emiatt kiközösítik, antiszociális lesz. Állandóan egyik rokonától a másikhoz költözik, de a mostani rokonai végre szeretik, a fiú is barátokra lel (akár ember, akár youkai oldalról), az egész anime nyugodt, melankolikus, ugyanakkor a maga módján izgalmas is

Hikaru no Go - a főszereplő találkozik egy gojátékos szellemével, aki bemutatja a fiúnak a go világát. Főszereplőnk a játék révén barátokra lel és egy "vetélytársat", aki mindenáron le akarja győzni

Chihayafuru - ennek az animének a középpontjában a karuta áll. Főhősnőnk megszállott karuta-rajongó, a játéknak köszönhetően ő is barátokat talál (van benne egy minimális romantika is, de az animében senki se jött -még- össze senkivel)

Wolf's Rain - egy posztapokaliptikus világban játszódik a történet, főszerepben farkasokkal, akik emberi arcot öltöttek, hogy az emberek ne öljék meg őket (ennek az anime szempontjából oka van). A kezdetben magányos főhőshöz az anime során társak szegődnek, akikkel együtt megy a végső cél felé

Barakamon - egy kalligráfusról szól, aki leköltözik vidékre, és itt rengeteg kisebb kalandban lesz része, barátokra is lel, akik segítik, támogatják, szeretik


Remélem, hasonló animékre gondoltál^^ nekem mindenesetre ezek a kedvenceim, amikben valamilyen módon megjelenik a barátság, bajtársiasság

2016. szept. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
3 válaszoló, köszi de már láttam. 4 jó sokat írtál XD beléjük kukkantok köszi.
2016. szept. 6. 20:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
2016. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!