Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jövőre vagy esetleg 2 év...

Jövőre vagy esetleg 2 év múlva még ki lehet menni Angliába vajon?

Figyelt kérdés
Olvasgattam mindenfélét a témában, hogy elhúzódik a brexit és még sokáig ki lehet, vagy hogy már idén ki kell sietni, aki még akar valamit, de már azt is hazaküldhetik később stb. Akik tájékozottak, esetleg érintettek a témában azok válaszát várom. 1 hét múlva kezdeném meg tanulmányaimat az egyetemen itthon, de elég bizonytalan a dolog, és egyre kevesebb értelmét látom, talán sokkal jobb volna már most kivándorolni, lenne is rá konkrét lehetőségem, de 2 év múlva, amikor végzek, már nem valószínű, hogy lesz...

2016. szept. 5. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Senki nem tudja! Senki! Mivel senki nem keszült a kilèpèsre, ezert forgatókönyv sincsen rá hogy mi lesz kèsőbb. A hivatalos kilépési kèrelem benyújtàsát követő tárgyalásokon fog eldőlni nagyon sok minden. Addig minden a jelenlegi állapotban marad.
2016. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Senki sem tudja, hogy lesz-e egyáltalán munka új munkavállalónak. Azt sem, hogy a meglévőknek lesz-e. Az meg pláne kérdés, hogy miért pont csak a volt EU-s tagállamból érkező munkavállalókat küldenék haza?

De szerintem műbalhé, majd rájönnek, hogy mekkora idióták voltak, és maradnak.

2016. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért mennél ki? Itt is lehet dolgozni. Ne hagyd cserben a hazád, milyen magyar vagy te?
2016. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A hazám hagyott cserben engem, kivetett magából.


Nem hiszem, hogy műbalhé, azért nagy blama lenne visszakozni, szerintem végigcsinálják már ha törik, ha szakad. Úgy hallottam, hogy meghatároznak egy időpontot, mely időpont előtt érkezetteket már nem küldik haza, csak az utána jövőket, talán pont a kilépési kérelem benyújtásának napja ez a dátum, ami ha idén lesz, akkor bizony tényleg most kéne még gyorsan kisietnem. Lengyelekkel már külön megállapodást is kötöttek, hogy azt a kint lévő 800 000 embert nem küldik már haza semmiképp.

Amúgy olyat is hallottam, hogy Skócia lesz az új Anglia, ha végbemegy a brexit, akkor kilépnek a UK-ből és be az EU-ba. Skóciában már amúgy is évek óta növekszik az életszínvonal, nemhogy megállt a kivándorlás onnan, de mennek vissza az emberek az országba, bár kérdéses, elbírna-e az ország akkora mértékű betóduló néptömeget egyéb európai és nem európai országokból, mint Anglia bírt. Bizonyára nem, és valószínűleg nem is akarnák annyira túlfeszíteni a húrt..

2016. szept. 5. 15:20
 5/5 Damn válasza:

Szia!


Svajc nem EU-s tagallam, megis ki lehet menni dolgozni es nem kuldenek haza senkit.

Nyilvan ennek feltetelei vannak.


Anglia is hasonlo lesz.


Velemenyem szerint munkahoz fogjak ezt kotni, vagyis ha a munkaltatod hajlando neked kiallitani egy igazolast(mint peldaul egy indiai kollegammal is tette a cegem) hogy a te munkadra szukseg van akkor megkapod a tartozkodasi engedelyt is.


Jo szakmunkasbol, mernokbol, diplomat igenylo munkavallalokbol mindig hiany volt van es lesz is itt, minel magasabb a vegzettseged annal valoszinubb, hogy siman el tudod intezni, hogy itt maradj.


Ha szakkepesitest nem igenylo munkat vegzel (pl.: Amazonnal pakolgatsz) akkor eros az eselye hogy akarmikor kirakhatnak a melohelyedrol ami pedig brexit utan azt is jelentheti, hogy vissza kell menned, ha nem talalsz olyan munkaltatot aki igazolna a fentebb levoket.


A lengyel pelda a jelenlegi szabalyok miatt szerintem inkabb a blikk-bol szarmazhat. Ha van bejelentett lakcimed es munkad 24 honapig akkor igenyelhetsz letelepedesi engedelyt (nem osszekeverendo az allampolgarsaggal). Ha a brexit meg 1-2 evig elhuzodik akkor a jelenleg kint tartozkodo lengyelek(es mas allampolgarok is) igenyelhetik a letelepedesi engedelyt ami ha van brexit ha nincs azt jelenti hogy maradhatnak.


Azok eseteben akik mar 5 eve kint vannak es megtehetik a 800fontos osszeget, hogy kiadjak fejenkent, megkaphatjak az allampolgarsagot. (igenylestol szamitva 12 honapon belul, persze ha atjutnak a nyelvi es a tortelem "viszgan"). Visszaterva a 800.000 lengyelre mar sokat ezt is megleptek.


Vagyis ha lesz brexit ha nem attol nagyban fugg a maradasod hogy milyen vegzettseged van.


Skociara kikanyarodva.

Skocianak gyakorlatilag az olajon es a szep tajakon kivul nincs sok mindene. Ipara olyan merteku ami fel tudna szivni annyi munkavallalot mint anglia kozel sincs. Habar olaj van, nincs akkor kitermeles mint mondjuk a kozel keleten. A banki toke pedig angol tulajdonban van. Nekem tobb kollegam is van aki skot es itt dolgozik mert skociaban nincs munka. A kivalas eselye az en szemelyes velemyem szerint gazdasagi okokbol elhangyagolhato.


Ha felmerul benned a kerdes, hogy tanulj vagy kimenj-e dolgozni en mindig a tanulast javaslom. Rovidtavon "csoro foiskolas" maradsz. De hosszutavon meg lesz a bojt eredmenye es mint sokunk, neked sem kell ilyenek miatt aggodnod, hogy brexit lesz-e vagy sem.

2016. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!