Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg jól énekelni?

Theanimal0007 kérdése:

Hogyan tanuljak meg jól énekelni?

Figyelt kérdés
A hangterjedelmem jó nagy akármit kiéneklek szinte. De nem tetszik amit hallok. Ha felveszem és visszahallgatom akkor nem az van amit szeretnék. És zene nélkül sokkal jobban megy ha berakok egy karaoke introt megcsuklik a hangom elég sokat és nem az jön ki amit szeretnék. Mit javasoltok?

2016. szept. 8. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
tanárnál voltál már?
2016. szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bok Globule ***** válasza:
Nincs speciális módszer arra, hogy én vagy te megtanuljunk "jól" énekelni. Az még nem a vég, ha neked nem tetszik, ez csak annyit jelent, hogy te hamarabb megunod, mivel éjjel nappal a saját hangodat hallod. Talán csak a agabiztosságod kevés s ezért zárkózott vagy éneklés terén, ez természetes a mai világban :D Túl lehet ezen lendülni, csak legyen ami erősíti az önbizalmad, ne csak magadnak énekelj, vagy olyan személyeknek akik bármire bólogatnak, mert vagy leszarják esetleg félnek, hogy megsértenek. Mondjuk, talán ez a nehéz része, valóban találni olyan hallgatóságot, akik őszinték és jóindulatúak, de fontos, hogy magabiztos legyél. Ha neked nem tetszik, amit hallasz, azzal sincs semmi baj, én sem szeretem a saját hangomat, mert unom, de ezzel nem is törődök, mert nem szabad, hogy ezen fennakadjak, nem adok az én szavamra, mert tudom magamról, hogy kisebbségi komplexusom van. :D A bicsaklás az éneklésedben lehet rossz levegőhasználat is, ha komolyan gondolod, valóban érdemes egy jó énektanárt fogadni.
2016. szept. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem voltam még tanárnál. Youtubeon néztem pár videót de annyi. :/
2016. szept. 9. 09:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor először menj tanárhoz, ahol tanulsz szolfézst, meg tanulod a hangokat, és hogy melyik hanggal milyen érzést tudsz átadni, melyik hang mire disszonáns, stb.

Alapból is többet tud segíteni, mint mi.

2016. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Számomra Freddie Mercury az etalon és akármilyen hangot hallok csak az tetszik :)
2016. szept. 9. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!