Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Lolita gyönyörű név mégis...

A Lolita gyönyörű név mégis alig adják de vajon miért?

Figyelt kérdés
2016. szept. 9. 14:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
igen mivel bàjos név
2016. szept. 11. 00:00
 12/20 anonim ***** válasza:
64%
Kötve hiszem. Emlékezz rá, hogy szóltam: szégyellni fogja, s meg fogja változtatni, amint lehet.
2016. szept. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

A Lolita a spanyol Lola név becézése.

Tudom, sokan ma már inkább a kislányos anime-szereplőket és a kissé barokkos-reneszánszos ruhák mai rövidebb változatait értik rajta,amik egyébként nekem még kifejezetten tetszenek is.

Összességében nincs vele semmi bajom, szép név, de én magyar gyereknek nem adnám.

2016. szept. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

"A Lolita a spanyol Lola név becézése." Nem az. Mint írtam már a latin Dolorosa becézése.


De lényegtelen, a kérdésre szerintem megfeleltünk. Azért adják kevesen ezt a nevet a gyereknek, mert nem akarják kínos helyzetbe hozni.

2016. szept. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Annyi csúnya,túlbonyolított,nehezen kimondható és írható név van,ez +legalàbb 1szerü,ritka,különleges és szép is.Nem kell minden névnek beàllni a sorba a többi közé és a többség elvàràsànak +felelni.
2016. szept. 13. 11:57
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Előttem szóló: Nem akarok kötözködni, de szerintem nem írtam olyan nagy hülyeséget, ugyanis a név fejlődése a következő:

Doloróza - latin eredetű női név

Dolóresz - a Doloróza spanyol alakváltozata

Lola - a Dolóresz és a Karola spanyol becenevéből önállósult

Lolita - a Lola továbbképzése

De ez tényleg nem lényeges.


Ha latin lennék, talán megfordulna a fejemben, hogy ilyen jellegű nevet adjak a gyerekemnek, de Magyarországon... anyakönyvezhető, de semmiképp nem adnám.

Nem vagyok leragadva a tömegneveknél, de az ilyen importált nevek viselőit csúfolják ki a leggyakrabban, egyébként is furcsák a Tóth Madonna - jellegű nevek.

De ez úgy is a szülő döntése. Ha minden vágya, hogy így nevezze el a gyerekét, semmi baj vele, hiszen az általa kiválasztott legszebb nevet adta a gyermekének.

2016. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Még nincs semmilyen kislàny,az 1.szülésnél majdnem odavesztünk,féltem a fàjdalomtól küszködtem ellene végig üvöltöttem elment az erőm és elàjultam.Pedig nagyon akarok kislànyt.Szerintetek ne szüljek többet?:/
2016. szept. 13. 22:15
 18/20 anonim válasza:
76%
Szerintem is szép név xd és csak azért mert Lolitának hívják a kislányos kinézetű lányokat /nőket amilyat nem fogják meg bélyegezni!
2016. dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 KarolinaSarosi válasza:

haliho!

lehet nem aktuális már a kérdés de én miután végignéztem az összes anyakönyvezhető női nevet, egyedül a Lolita keltette fel az érdeklődésem. Tisztában vagyok azokkal a dolgokkal is amikhez ezt a nevet kötik de ennek ellenére is szívesen venném fel második nevemnek.

2022. júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Lett végül Lolita nevű kislányod? :D
2022. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!