Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy valaki...

Mit jelent az, hogy valaki után szabadon?

Figyelt kérdés

Jó, tudom volt(találtam) már 2- 3 ilyen kérdést, de még most sem teljesen értem.

Addig meg van, hogy nem szó szerint (idézni).


De! az úgy helyes-e, hogy pl.: A Cazerománia, Cézár (Caesar) után szabadon?



2016. szept. 11. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem! A cezarománia szónak Caesar csak a "névadója" volt, a hatalmi tébolyt hívják így.

De ha pl. Caesar mondott (esetleg írt?) valamit, amit ő talált ki,ez az ő szellemi terméke és idéz belőle valaki, akkor ez a "szabadon".

2016. szept. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

www.youtube.com/watch?v=xzSsJi8N6gI&t=1242s


Ebben az előadásban Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító abban a kontextusban használja a kifejezést, hogy egy fordítónak nem szabad jelentősen eltérnie az eredeti szövegtől pusztán azért, mert úgy szebben tudja kifejezni magát. Eltérhet, "ahogy régen mondták, Béranger után szabadon", de akkor ne nevezze művét fordításnak - mondja. Szóval talán ez a kifejezés eredete. Valamit ötletként alapul véve, abból kiindulva valami mást alkotni. Nem idézni.


Sokszor hallottam már ezt a kifejezést. Nekem sem állt össze a kép, hogy mi lehet a jelentése. A legvalószínűbb, hogy sok olyan ember is használja,

akinek kb. annyi fogalma van róla, mint nekünk, akik kérdezünk. Csak keress rá Google-lel, hogy "után szabadon jelentése".

2023. ápr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!