Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaphatok börtön büntetést?

Kaphatok börtön büntetést?

Figyelt kérdés
A napvégére nagyon berúgtam egy jó barátommal. Este kezünkben egy-egy viperával sétáltunk a városba, ránk hívták a rendőröket. A viperákat elvették, de most nem tudjuk, hogy megtették-e ellenünk a feljelentést, ha igen akkor milyen büntetésre lehet számítani? Nekem a tavalyi éven volt egy ügyem. Egy vendéglátó egységben össze ellenkeztem egy civil rendőrrel aki ki hívta a kollégáit. (bevittek és elő is állítottak) gyorsított eljárásba 6óra közmunkát kaptam. Most félek, hogy egy ilyen gyerekes hülyeségért börtönt is kaphatok.
2016. szept. 14. 13:52
 1/4 2*Sü ***** válasza:

> most nem tudjuk, hogy megtették-e ellenünk a feljelentést


Igen nagy valószínűséggel igen, mert ez kötelességük.


> ha igen akkor milyen büntetésre lehet számítani


Hát önmagában a vipera közbiztonsága különösen veszélyes eszköznek minősül, jelen eseményleírás fényében mindenképpen. Ez 50 000-től 150 000 Ft-ig terjedő pénzbírsággal, vagy 6-180 óráig terjedő közérdekű munkával büntethető. Mivel nem vagy tiszta a hatóság előtt, így valószínű, hogy nem a legalacsonyabb büntetést fogják kiszabni. Ha nem csak sétáltatok vele, hanem mondjuk emberekre ijesztettek rá, vagy tárgyakat rongáltatok meg vele, akkor egyéb jogszabálysértést is elkövettetek, ami megdobhatja ezt a büntetést.


De büntetés ide, vagy oda, érdemes levonni a tanulságokat. Én pl. nem kerültem összetűzésbe senkivel, pedig néhány kocsmában én is megfordultam életemben. Viperám, egyéb illegális fegyverem nincs, nem is hordok ilyet. Nota bene nem is kell tartanom semmiféle bírságtól, közérdekű munkára való kötelezettségtől, pláne nem börtönbüntetéstől. Nem érdemesebb akkor már ezt az utat választani?

2016. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan sulyos eset,hogy börtönbe zárjanak.

Nem kell erre számítanod,ha nagyon meg akarnak fingatni akkor lehet hogy előzetrsbe tesznek,de ezt se tartom valószínünek.

Huzd meg magad és add a tudatlan hülyét,az szánalmat kelt. Ami pedig enyhébb büntetést.

2016. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Semmi féle rendbontást nem okoztunk nem ilyenztettünk rá senkire. Nem az enyém volt a vipera. Én sem tartok ilyeneket és semmi féle rossz szándék nem volt.... Csak csúpán az alkohol befolyásoltságból származó hülyeség. Megbántam és nem is áll mostmár szándékomban ilyen hülyeséget lépni. Ezért kerülni is fogom az ilyen szituációkat....
2016. szept. 14. 16:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert a menősködés az kell, ettől vagy f@xagyerek... előbb mondjuk gondolkodni kéne, meg nem balhézni vendéglátóhelyeken... börtön ezért nem jár, ameddig nem törtetek-zúztatok-skandáltatok rigmusokat, de a borsos pénzbírság kinéz.
2016. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!