Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vádiratban szerepelhet több...

Vádiratban szerepelhet több rendbeli bűncselekmény mint ami a gyanúsítás tárgya volt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hello! Kis segítséget szeretnék kérni. Egy példát írnék, nem konkrét esetet. Volt 2évig tartó nyomozás, a nyomozás alatt 13rb. "valami" amely üzletszerűsége miatt 1-5 kategóriába esik. ( a 13rb esetén volt gyanúsítás, rendőrség, kihallgatás stb..) Nyomozás lezárását követően megérkezett a vádirat, mely már 26rb tartalmaz, melyből x kísérlet és 1 pedig már egy 2-8as büntetési tételbe eső eset.


Kérdés a következő: megteheti azt az ügyészség, hogy gyanusítás nélkül TELJESEN ÚJ bűncselekménnyekkel bevádoljon anélkül, hogy gyanúsítottak volna? Ez a tisztességes eljáráshoz való jog? Tudtok e erről valamit mondani nekem?


Számomra ez felfoghatatlan, hogy valaki már a bíróságon teljesen új dolgokkal kell hogy szembesüljön, holott a nyomozás alatt elvileg lehetett volna lehetősége tisztázni magát. Továbbá az szabályos, hogy nem volt szembesítés egyáltalán??? ( holott teljes ellentmondás volt )


Várom megtisztelő válaszukat!


Köszönettel



2016. szept. 17. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Bármi megeshet és az ellenkezője is.

Vedd fel a kapcsolatot a jogi képviselőddel.

2016. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadó!Az megtisztel, hogy válaszoltál csak ezekkel én is tisztában vagyok.. nyílván azért tettem fel a kérdést, mert hétvégén ezzel ügyvédet nem zaklatnék, ellenben gondoltam hátha valaki tud segíteni addig is:) de azért köszönöm a tippet
2016. szept. 18. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!