Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elmagyarázná nekem valaki?...

Elmagyarázná nekem valaki? Most akkor fizessek itthon TB-t, vagy ne?

Figyelt kérdés

"Fontos emellett, hogy a kiérkező magyar állampolgárnak kötelessége a külföldön létrejött biztosítását 15 napon belül bejelentenie a magyar Országos Egészségbiztosítási Pénztárnak, mivel az Unión belül két országban nem lehet járulékokat fizetni egyszerre. Ehhez a nyomtatvány a www.oep.hu oldalról tölthető le. A nyomtatvány neve: Bejelentkező lap és tájékoztató a külföldön biztosítással rendelkező személyek számára. A bejelentés elmulasztása mulasztási bírságot vonhat maga után. Ezzel a magyar TAJ számot ideiglenesen érvénytelenítik."

"az Angliában fizetett társadalombiztosításnak nincsen egészségügyi hozzájárulás része, mivel az egészségügyi ellátás alanyi jogon ingyenes minden angol rezidens személynek. Emiatt azonban ha valaki angol munkáltatónak dolgozik, és emiatt Angliában fizet TB-t, azonban nem angol lakos, akkor a fizetéséből vont National Insurance még nem jogosítja egészségügyi ellátásra sem az Egyesült Királyságban, és emiatt az Európai Unióban sem. Az ilyen személyeknek érdemes a lakóhely szerint tovább fizetni az társadalom biztosítást, aminek leigazolásával az angol TB fizetés alól mentesülnek."


2016. szept. 18. 15:50
 1/2 A kérdező kommentje:
Angliába készülök pár hónapra. Rokonnál fogok lakni. Akkor én angol lakos vagyok vagy sem?
2016. szept. 18. 15:51
 2/2 anonim ***** válasza:
Függeszd fel átmenetileg a tb és adószámot és ha vissza jössz (nem szabira) akkor állítsd vissza . Lehet kötni biztosítást is a kiútra . Kormány ablkoknál érdeklődj , Budán Budafoki 56 asszem ahol személyesen kell kérvényt beadni .
2016. szept. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!