Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kérdezzem meg a szüleimtő...

Hogy kérdezzem meg a szüleimtől, hogy kaphatok-e zsebpénzt?

Figyelt kérdés

Már egy ideje szeretnék de még nem mertem megkérdezni.

Számomra nagyon ciki, hogy ha elmegyek a többiekkel vásárolni/cukrázdába stb.: akkor nincs nálam pénz, így értelem szerűen én nem veszek semmit.

Nálatok, hogy van ez?

13/L


2016. szept. 22. 19:26
 1/3 2*Sü ***** válasza:

Valahogy így:

- Tegnap voltunk a barátaimmal cukrászdába, ők sütit ettek, és én is szívesen ettem volna egyet, de nem volt nálam pénz. A többiek kapnak zsebpénzt. Nem lehet esetleg arról szó, hogy én is kapjak valamennyi zsebpénzt?


Nem kell túlaggódni a dolgot. Egyszerűen csak kérdezd meg. A legrosszabb ami történhet, hogy minden marad változatlanul úgy, ahogy eddig is volt. Ennél csak jobb történhet, ha előhozakodsz a kérdéssel. Akkor meg miért ne tennéd meg?


Nálam anno úgy volt, hogy kimondottan a szüleim vetették fel a dolgot úgy középiskolás koromban. Különösebb igényem egyébként nem volt rá, de ők úgy látták jónak, ha van nálam valamennyi pénz, ha kell valamire. Pl. tízórait nem vittem magammal, de ők úgy gondolták, hogy ha esetleg megéheznék, akkor a büfében tudnék venni egy pogácsát, vagy kakaós csigát, vagy amit szeretnék. Tehát előbb kaptam zsebpénzt, minthogy igényem lett volna rá.


Amúgy érdekes megállapodás volt közöttünk, a pénzt arra költöttem, amire csak akartam, de el kellett mondanom, hogy mire, ők megígérték, hogy ezt soha nem kérik számon rajtam. Ez később vált érdekessé, mikor mondjuk elmondhattam volna, hogy elsöröztem a zsebpénzemet, és nem szóltak volna érte egy árva kukkot sem – biztos vagyok benne –, de bennem volt az, hogy ilyen áron sem mernék őszinte lenni. Bár hazudhatnék, de ez a disszonancia, hogy úgy kellene hazudnom, hogy az igazmondásomnak sem lenne következménye, ez rá tudott ébreszteni, hogy igazából az, hogy mire költöm, nem valamiféle külső elvárás, én érzem önmagamhoz méltatlannak a dolgot, hogy vállaljam, és ez néha elgondolkodtatott, és néha változtatott a döntésemen, nem vettem meg valamit, ami aktuálisan jó csak, inkább valami értelmesebb dologra költöttem a pénzem.


13 évesen nem tudom mennyire korai még, de beleférhet. A szüleid bizonyára meg tudják ítélni, hogy mit engedhettek meg magatoknak, hogy mennyire tudsz felelősen dönteni arról, hogy mire mennyi pénzt szánsz.

2016. szept. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

így


"Anya, kaphatok zsebpénzt?"


Nem olyan nehéz.

2016. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Első kommentelő: megkérdeztem és szerintük is korai, de kajapénzt azt kaptam :D

2016. szept. 25. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!