Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? Érdemes lenne...

Mit gondoltok? Érdemes lenne tovább írnom a könyvemet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Már közel egy éve "foglalkozom" az írással, és kb. 2 hónapja fogant meg bennem egy saját, leginkább fantasy témájú történet. Gondoltam elkezdem írni. A prológus alapján szerintetek érdemes lenne tovább írnom a történetet? Valamin kell-e esetleg javítanom?



A lány megállt a szakadék szélén, és mogyoróbarna szemeinek tekintetével vontatottan végigmérte a birodalom látképét, miközben apjától örökölt kukriját visszacsúsztatta az övén csüngő tokjába. Előtörtek az emlékei. Minden; minden, amin az elmúlt huszonhárom év alatt keresztülment, most az eszébe jutott, sőt, egyenesen a szemei előtt repkedtek a történések. Csendes éjszaka volt bár, - szinte csak egy-egy tücsök ciripelését és a szél lágy süvítését lehetett hallani, - ő még is hangokat hallott. Hangokat, melyek folyamatosan csak egy mondatot ismételgettek: „Ugorj le, ugorj, tedd meg!”.

-Ha tehetném, már rég megtettem volna. – Suttogta el az uralkodó válaszként újra és újra, már-már könnycseppeket csalva a szemébe. Persze, hazudott. Tudta, hogy a hangok a fejében az eddig megkínzott és/vagy megölt áldozatainak hívogató szava a halál felé. Tisztában volt vele, hogy a hangok nem valódiak, és csak az ő fejében léteznek; csakis ő hallja őket. A világért sem vetné le magát a Mampharet-szakadék alatt tátongó hatalmas végtelenbe, sőt, semmilyen szakadékba nem vetné le magát, csak hogy végre kitisztuljon a lelkiismerete. A népének szüksége van rá, ezt ő is jól tudta; jobban, mint ahogy azt alattvalói gondolták róla.

-Egyszer mind meghalunk, még én is. De sajnálatos módon, nem most. Numpheosnak és a birodalom lakosainak szüksége van rám, főleg most. Viharos időket élünk, a Sötétség ébred, és eljött az a pillanat az életemben, amiről anyám apám halála után mindig is mesélt nekem. Nekem kell vezetnem a sereget, és elűzni a gonoszt a birodalmunkból. Itt az idő.


(13/L)



2016. szept. 22. 19:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Üdv!


Ennyi alapján nehéz bármit is mondani, de szerintem 13 éves létedre egész jó a stílusod, bár van néhány technikai baki a szövegben.


"Csendes éjszaka volt bár, - szinte csak egy-egy tücsök ciripelését és a szél lágy süvítését lehetett hallani, - ő még is hangokat hallott." Itt a "bár"-nál rosszul van tagolva a mondat. Meg az ilyen "és/vagy" dolgokat kerüld!


A prológus alapján amúgy tipikus kiválasztott sztorinak tűnik, amelyekből mind fantasy mint sci-fi terén Dunát lehetne rekeszteni, főleg a young adult kategóriában.


Nagyjából ennyit lehet a prológus alapján mondani, sajnálom, de ebből tényleg nem lehet többet megtudni.

2016. szept. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:

Az fogalmazásmód nem rossz. Folytasd, majd nézz vissza rá pár hét múlva, jobban látni fogod te is a hibákat. Mert vannak az írásnak hibái. Nem is tudom mit emeljek ki…


A mondatok itt-ott túlságosan, mesterkélten összetettek. Például az első mondatban annyi jelző és láttatni kívánt kép van, hogy első olvasatra meg sem lehet érteni. Lehet érdemesebb rövidebb mondatokba törve lassabban felfesteni a képet. A „Csendes éjszaka volt…” mondat is úgy tűnik, mintha szándékosan lenne megtörve egy közbeékelt mondattal, és így valahogy nem hat természetesnek. Pl. így is lehetne: Nyugodt éjszaka volt, csak egy-egy tücsök ciripelése és a szél hangja törte meg a csendet. Ő mégis hangok sokaságát hallotta a fejében.


A másik zavaró pont az, hogy így nekifutásból túl sokat hallom a szereplő gondolatait. Egy novellánál ez még működhet, de egy hosszabb lélegzetvételű műnél folyamatosan nem tartható fenn, eleve nem célszerű az elején sem túlzásba vinni. Nyugodtan beszélhet a narrátor, nem kell feltétlenül minden gondolatot a szereplő szájába adni.


Illetve nem rögtön kell, és nem mindent elmondani, ki lehet bontani a szereplő belső vívódását, gondolatait később is, a „könyv” folytatásában. Kvázi előre lelövöd a komplett könyv tartalmát mondjuk egy „Numpheosnak és a birodalom lakosainak szüksége van rám, főleg most. Viharos időket élünk, a Sötétség ébred, és eljött az a pillanat az életemben, amiről anyám apám halála után mindig is mesélt nekem.” résszel. Szinte borítékolni lehet, hogy milyen történet következik, még ha a pontos részleteit nem is ismerjük. Elég lett volna egyelőre annyi, hogy „Egyszer mind meghalunk, még én is. De nem ma.”, és innen mehet a történet tovább. Majd derüljön ki a 20. oldalon, hogy a birodalomnak szüksége van rá, derüljön ki a 40. oldalon, hogy ébred a Sötétség, derüljön ki a 60. oldalon, hogy az anyja mit mesélt neki. Nézz meg bármilyen regényt, ennyi információ nem hangzik el az első fél oldalon.

2016. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia, nekem tetszik a prológus alapján, az előttem szólok már mind elmondták azokat, amiket én is láttam benne. Derüljön ki később pár dolog a szereplőről és akkor az olvasó nem bírja ott hagyni a regényed, mert mindig érdekesebbnél érdekesebb dolgok jönnek elő. Sok sikert! Szerintem amúgy tényleg jó, főleg, hogy ilyen korban írsz. :) Én is valahogy 13 évesen kezdtem el és most 18 vagyok és most is folytatom. Az idő csak javított a fantáziamon, készségeimen és a fogalmazásomon egyaránt és ez nálad is így lesz. ^^ Mindenképp folytasd! :)
2016. szept. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!