Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Holnap megyek németországba...

Holnap megyek németországba egy családhoz, mit vigyek nekik?

Figyelt kérdés
Holnap este megyek németországba és még mindig nem tudom, hogy mit vigyek a családnak. Főleg azt nem, hogy a 15 éves fiúnak milyen ajándékot vegyek 13/l

2016. szept. 22. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi sokat mentünk gyerekként így, és ilyesmit vittünk:


- mindig volt benne valami magyaros (pl. pirospaprika (szép csomagolásban), magyar csokoládé, keksz, lekvár, méz, stb.)

- a városunkról (ami nekik testvérvárosuk amúgy, ezért mentünk): képeslap, német nyelvű könyv képekkel és rövid történettel, törülköző a város nevezetességének képével (nem olyan, amiket most csináltatni lehet fényképpel, hanem ennek az anyagába van belevarrva rendesen a minta), kisebb herendi- vagy egyéb magyar porcelán tálka

- magyar ételekről német nyelvű szakácskönyv

- magyar írók regényei német nyelvre fordítva (pl. Pál utcai fiúk van németül)

- magyaros terítő, ágynemű


Hozzáteszem, ez még a 90-es években volt, amikor nagy szám volt külföldről kapni valamit. Nem tudom, ezeknek ma mekkora sikerük lenne... Az "élelmiszer csomagot" nem hagynám ki: édességnek, csokinak mindig mindenki örül.

2016. szept. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor cserediák leszel. Én a helyedben nem külön-külön vinnék a családtagoknak ajándékot, mert elvégre még nem ismered őket, így az ízlésüket sem, hanem inkább kollektívan ajándékoznám meg őket. A magyar különlegességeket/csemegéket összeválogathatnád így egy kis kóstolót kapnának a magyar ízekből. Biztosan díjaznák.
2016. szept. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A fiúval kb fél éve beszélek, de csak pár hete tudtam meg, hogy hozzá fogok menni, szóval elég sokat beszélünk és jóba vagyunk csak a családját nem ismerem, ezért szeretnék a családjának + neki is külön valamit :)

1es köszönöm szépen ^^

2016. szept. 22. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!