Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Budapesten a Hunfalvy IVB...

A Budapesten a Hunfalvy IVB 1954/1955 évben érettségizett 19 diakbol kik élnek még?

Figyelt kérdés
2016. szept. 22. 22:21
 1/2 2*Sü ***** válasza:

Üdv újra. :-) Így ugyan már egzaktabb a kérdés, de esélytelen, hogy választ kapj rá. Az „Egyéb kérdések” kategóriában van kb. 500 ember, aki az elmúlt egy hónapban választ írt legalább egy kérdésre (pl. az egyik ugye én vagyok). De nem olvas el minden válaszoló minden kérdést, egy-egy kérdést jó, ha 50-en látnak. Ez a magyar népesség 0,0005%-a.


Annak a 19 embernek van esetleg fejenként 10 ismerőse – és akkor sokat mondtam –, akik tudják róla, hogy hova járt iskolába, és melyik évben végzett. Az 190 ember. Ez a magyar népesség 0,0019%-a.


Annak az esélye, hogy a kettőnek van közös halmaza 0,000 000 009 5%, azaz 1:10 526 315 789. Azaz 10 millió emberből 0,00095 ember. Több százszor nagyobb az esélye annak, hogy ötösöd lesz a lottón, minthogy pont olyan ember olvassa a kérdésedet, aki ismeri legalább az egyiküket, vagy pont ő az egyikük. Ráadásul ront az esélyen, hogy tipikusan arról a korosztályról van szó, akik azért kisebb eséllyel használnak internetet, ha mégis, akkor kisebb eséllyel ismerik a gyakorikerdesek.hu oldalt.


És ha véletlenül idetéved is egy ember abból a 190-ből, akkor ő is csak egy emberről fog tudni, esetleg pont ő az, és ha esetleg egy-két osztálytárssal tartja is a kapcsolatot, akkor is maximum két-három emberről fog tudni, a többiről nem. Így nem fogja tudni megmondani azt sem, hogy a többiek élnek-e még, mit csinálnak, hol vannak, pont annyira, ahogy te sem tudod. Tehát a kérdésedre erősen valószínű, hogy egyetlen ember sem tudja a választ.

2016. szept. 24. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes vàlaszodat. én sem tartom nagyon esélyesnek, hogy valaki tud vàlaszolni, annàl inkàbb, mivel a 19-böl csak 18 jöhet szàmitàsba, mert én vagyok a 19-ik. Különben 1956 oktobere is leszükiti a vàlaszlehetöségeket, mivel gondolom, hogy a legtöbb disszidàlt! mégegyszer köszönöm fàradozàsod!
2016. szept. 24. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!