Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek igaz hogy az...

Szerintetek igaz hogy az összes feltörekvő ázsiai ország japánt majmolja?

Figyelt kérdés
nem szószerintde most első sorban dél-korea és tajvan megnézek egy képet róla a városok, rajzfilmek és egy csomodolog amit ha nem tudnám azt hiném japán.
2010. ápr. 23. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
ők is ugyanolyan ferde szemet növesztenek
2010. ápr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nevetséges, hogy még mindég a ferde szemen vagytok felakadva.


A kérdésre válaszolva: részben igaz amit mondasz. Japán az 50's években kezdett fejlett hatalommá válni mind gazdaságilag, mind társadalmilag. A többi ország is igyekszik ezt a szintet elérni amit japán "csupán" 60 év alatt ért el. Ezt gazdaságilag úgy nevezik,m hogy anyatigris és kis tigrisek. Az anyatigris Japán (a követendő példa) a kis tigrisek pedig a feltörekvő ázsiai országok. Előbb-utóbb ezek is sajátos társadalmat fognak kialakítani de szerintem mindannyian tisztába vannak/vagyunk azzal, hogy a japánok a legjobban fejlődő képesebb társadalom. A miért-et pedig szívesen leírom majd, ha érdekel.

2010. ápr. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
engem érdekel, leírod? :)
2010. ápr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Leírom:

Egyszerű az ok, japán hasonlón modern mint az USA de a hagyományit ha nem is teljesen, de részben még mindég tartja. Ezt hívják a társadalom fejlődésének. A nyugati társadalmak pedig megváltoznak. Persze ez szubjektív de szerintem közel áll az igazsághoz.

2010. ápr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!