Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Történt már valakivel hasonló?

Történt már valakivel hasonló?

Figyelt kérdés
Hogy egy véletlen folytán derült ki, hogy a családban nagy értékű, műtárgy, műkincs van, amiról senki sem tudta, hogy nagyon értékes. Ha igen mi volt/van a család birtokában? festmény, porcelán, antikvitás?... van hozzá egy jó sztoritok?

2016. okt. 1. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
kicsit hülye vagy.
2016. okt. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

Nagyon nagy értékű holmi nem került elő. De anno vettem egy elektroakusztikus gitárt. Sokat nem értettem akkor a gitárokhoz, de szép volt, használható, bár kicsit zajos volt az „elektronikája”, de nem vészesen. 10 000 Ft-ért került hozzám egy barátomtól – baráti áron –, akinek még az apja vette és a padláson pihent egy ideje. (Erről a fajta gitárról van szó: https://www.youtube.com/watch?v=_069-nQTMRU )


Egy ideig használtam – hű de nagy gitáros nem lett belőlem –, ma már ritkán veszem elő. Meg is fordult a fejemben, hogy esetleg eladom, talán egy tízest még mindig megér, de inkább úgy döntöttem, hogy mégsem. Egyszer egy gitárokhoz nagyon értő barátom látogatott meg, és elkezdte nézegetni a gitárt. Kérdeztem tőle, hogy szerinte milyen gitár ez, mert gyártó nincs rajta, csak egy „Record” felirat, ami nem sokat mondott nekem, illetve mennyire jó gitár, esetleg mennyit érhet. Azt mondta, hogy nem látott még ilyen gitárt, ránézésre valami korában középkategóriás gitár lehetett. Aztán kézbe vette, játszogatott rajta, és hümmögött, hogy „egész szép hangja van”, „egész jó a nyak kialakítása”, stb… Kicsit rákeresgéltünk, majd végre sikerült megtalálni, hogy egy német Musima nevű cég által a 70-es években gyártott gitárról van szó, egy Musima Record típusról.


Na így tovább keresgélve esett le kicsit az állam, ugyanis: [link]

Mint látható még ma is jellemzően 120-180 ezer forintért cserél gazdát, de van ott 230 ezer forintos ár is. De láttunk olyat is, hogy valaki 1000 €-ért kínálta eladásra, és elkelt, pedig eléggé vacak állapotban volt, összekarcolva, lepattogott lakkal.

2016. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!