Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen lett a...

Sirkó Antónia kérdése:

Szerintetek milyen lett a versem Mit kellene még rajta javítanom? Még nagyon kezdő vagyok.

Figyelt kérdés

Van egy ember kit szívem többf nem szeret,

Ki olyat tett,melyet nem lehet

Evvel bennem mély nyomot hagyott

S ezt elfelejtettni nem hagyom.


Amit tett kinézni belőle nem lehetett,

Ezért a csalódás kis mértékben megjelent.

Átkozott legyen ki ezt tette

Büntetését soha ne feledje!



2016. okt. 8. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Borzalmas.


Semmi ritmusa, valószínűleg fogalmad nincs, mi az a szótagszám, Sehol egy metafóra, semmi de semmi, amitől vers lenne, még a rímek is csak nagy jóindulattal nevezhetőek rímnek.


Ezzel(!) szemben a helyesírás pocsék, a fogalmazás gyerekes, esetlen, a mondandó pedig kb. egy tizenkétéves gyermek sértődött duzzogásának tűnik.

2016. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz az elsővel... úgy tűnik, mindannak ellenére, hogy szapul téged, Kérdező, nem tudja értelmezni a kérdésed egy részét, miszerint "kezdő" vagy...


Én úgy gondolom, jó úton jársz.


Az, hogy sikerült rímeket összeillesztened, ráadásul mindezt úgy, hogy még csak nem is értelmetlenségeket írtál a versszakok végére, már önmagában nagy dolog.


Viszont a szavakat egynéhány helyen (sőt, azt mondom, inkább a versed 50%-ban) megváltoztathatnád, átírhatnád, más szavakkal fogalmazhatnád meg ugyanazt, mert a mondanivalójával nincs gond, inkább a fogalmazás az, ami nem egészen vers-szerű.


Értem, mire gondolsz, mármint vágom a versed mondanivalóját, de ezt sokkal művésziesebben is lelehet írni.


Én nem mondom azt a versedre, hogy borzalmas, sem azt, hogy rossz. Csak azt mondom, hogy első nekifutásnak nem is olyan rossz, van benned tehetség, csak ki kell fejlesztened.


Ne foglalkozz az olyan emberekkel, mint a kedves első, mert ő azok közé tartozik, akiket hidegen hagyja az a tény, hogy valaki próbálkozik, rögtön a maximumot várják egy kezdő (akármilyen témában kezdő) egyéntől.


Hajrá ;)

2016. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fainlife, rosszul látod.


A kérdező a véleményemet kérdezte, én pedig elmondtam. Elmondtam, miért NEM JÓ ez a vers - így legalább tudni fogja, mire kell odafigyelnie a későbbiekben, mitől lesz vers a vers.


És kérlek, ne nézd őt hülyének vagy gyengeelméjűnek: majd ha ő sértőnek találja a véleményemet, elmondja nekem. Nem kell megvédeni, nem az én véleményemmel kell foglalkoznod. Nem azért vagy itt.

2016. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az első kommentje egy kicsit megbántott,de utánna rájöttem,hogy ő is segíteni akart csak egy kicsit sértően írta le a véleményét.
2016. okt. 9. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!