Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kérdésem leginkább az...

A kérdésem leginkább az írókhoz szólna. Ti hogyan kaptátok 'az isteni szikrát' a regényetekhez?

Figyelt kérdés

Illetve még pár kérdés:

- mi motivált?

- milyen 'technikát' alkalmaztál írás során? (Már ha alkalmaztál)

- mit gondolsz az írói álnév használatáról?

Előre is köszi a válaszokat!


2016. okt. 9. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor sorjában:


Isteni szikra nem volt. Egyszerüen elolvastam mindent ami akkor érdekelt és eldöntöttem, hogy irok valamit.


Egy idö után elkezdtém élni a karaktereimmel.érdekelt, hogy mit fog csinálni legközelebb, mi motiválja öt az utjai során, milyen személyiség fog születni a vázlatfüzetem és a naponta változó érzelmeiböl.

Milyen technika?

Mindenféle. A képregénytöl a fejezetenként más karakter elbeszélésén át, a nyers vázlaton keresztül, a saját gondolataiwval megtüzdelt sorokon át mindennel. Rengetegszer írtam újra.

Az irói álnév szuper dolog, de ha csak valóban úgy érzed, hogy az is te vagy.


megjegyzés: A legjobb ötleteim mosogatás közben születnek.


üdv DwS, amatör (magának) író.

2016. okt. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam ez úgy van.. hogy kavarognak a gondolatok! Amiről úgy vélem / érzem, jó lehet lefirkantom gyorsan...

Néha csak úgy oldalak " jönnek a fejemből" , alig tudok gépelni/ írni , olyan gyorsan. Mintha egy látott képet írnék le,pedig nem ! :D

Ha elakadok, vagy azt érzem, hogy ide már mintha írtam volna valamit! - előveszem a kis füzetem / cetliket.


Én majdan, ha kiadatok bármit is, szeretnék egy olyan " Művésznevet " amit ha meglátok az irományomnál, az jut eszembe, mit is alkottam stb.. :D


De úgy hallottam, a magyar kiadók nem rajonganak az ilyesmiért ! :/

2016. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a - hihetelenül gyors- válaszokat! Sok sikert kívánok nektek az írói pályafutáshoz!
2016. okt. 10. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!