Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vásároltam egy autót pár...

Vásároltam egy autót pár napja elvittem szervizbe ahol rejtett hibákról tájékoztattak vissza kérhetem a pénzem?

Figyelt kérdés
Az autó kereskedő nem tájékoztatott arról hogy hengerfejes a kocsi , hiányzik több alkatrésze , tűzveszélyes a kocsi , a kocsi törve lett , stb milyen lehetőségem van ? (Telefonról irtam , elnézést a helyesírási hibákért )
2016. okt. 13. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
sajnos nem tehetsz semmit se az autokereskedok rablo bunozok ebbol elnek hogy jo sok penzert rad soznak valami szart, megvetted nincs mit tenni, atvertek
2016. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Elvileg törvény írja elő hogy köteles vissza fizetni


Polgári Törvénykönyv által meghatározottak az irányadók. Használt termék esetében egy éves szavatossági időszak biztosított.

Ennek alapján olyan hiba esetén amelyről az eladó nem tájékoztatta Önöket (vagy esetleg ő maga sem tudott róla, de az a termék gyártási hibájából ered) az eladó felelősséggel tartozik. Ezek alapján a vásárlástól számított 1 évig köteles a terméket cserélni (ez kevésbé jellemző egy ilyen jellegű adás-vételnél), javítani vagy a javítás költséget megfizetni illetve amennyiben ezek nem lehetségesek (a termék visszaszolgáltatása ellenében) visszafizetni a vételárat. Mindezekhez azonban szükséges a termék visszaszolgáltatása.

Általánosságban érdemes tudni, hogy ha az ilyen esetekben nem sikerül megegyezésre jutniuk, a Ptk. alapján kizárólag bíróság előtt van lehetőség az ügy rendezésére.

2016. okt. 13. 23:48
 3/3 anonim ***** válasza:
akkor szerintem kezdj el intezkedni
2016. okt. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!