Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ha 1 éven...

Ti mit tennétek ha 1 éven belül bötönbe kellene vonulnotok?

Figyelt kérdés
2016. okt. 15. 02:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mélyen magamba szállnék, és bocsánatot kérnék attól, akit bántottam, vagy megkárosítottam.

Majd rendezném a dolgaimat, és bűntudattal tele lélekkel bevonulnék.

Ha letelt, akkor pedig reménykednék abban, hogy volt értelme az egésznek, és valóban megváltoztam.

2016. okt. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Be nem fizetett közlekedési bírságról van szó

De hát vszeg magadból indulsz ki

2016. okt. 15. 06:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Nyilván.

Te meg magadból, és még mindig nem tartod bűnösnek magad.

2016. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Alapjáraton nem bűn ha véletlen elkövetsz egy kis hibát az útun, ezért is csak adnak egy pici büntit az az pénzt kell adnod nekik, de ha nem tudod kifizetni akkor inkább rádköltenek mégtöbbet hogy leültessenek...

Csak még ehez is túl fogyatékos vagy h megérsd

2016. okt. 15. 11:23
 5/11 anonim ***** válasza:

"Csak még ehez is túl fogyatékos vagy h megérsd"

Alapból igazad lenne, hogy ez nem jó módszer - viszont az egész viselkedéseden látszik, hogy akkora sudribunkó vagy, hogy világít a szádban a Negro.

Nem is lesz soha az életben bűntudatod - még akkor sem, ha majd esetleg gyilkolni fogsz. Még azt is megmagyarázod majd, hogy tulajdonképpen neked volt igazad.


Azt mondanám, hogy direkt hasznos neked a börtön (azzal együtt, hogy most VÉLETLENÜL tényleg nem igazságos) - de sajnos ott sem fogsz tanulni semmi jót.

Az ilyet, mint te, véglegesen felügyelet alá kellene helyezni - nem feltétlenül börtönben, de mindenképpen zárt helyen, hogy valaki vigyázzon rá.

2016. okt. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 2*Sü ***** válasza:
100%

> Be nem fizetett közlekedési bírságról van szó


Az a gond, hogy a kérdésed, meg a kommented alapján azzal vagy még mindig elfoglalva, hogy te mennyire áldozata vagy az egész történetnek. A börtönben lesz időd, hogy más oldalról is megnézd a történteket. Ebben tudok segíteni, hogy rávilágítsak arra, hogy az, hogy kölekedési szabályt szegtél, pláne nem fizetted be a bírságot gondolom sokadik felszólítás után sem, azzal mi a gond, ennek ki az áldozata, kik a károsultjai.


Vegyük végig:


1. Hogy kevesebb baleset, vagy más probléma adódjon, szükség van közlekedési szabályokra. Ennek pont az a lényege, hogy van egy szabály, amit be kell tartani, hogy ne az adott ember döntse el, hogy mi veszélyes, mennyivel szabad menni, meg szabad-e állni, stb… Pont azért van szükség a szabályokra, mert az emberek nem feltétlenül látják be, hogy mi milyen következményekkel jár. Lehet, hogy az adott esetben az a szabály, amit megszegtél, az valóban nem a baleset megelőzést célozza, de pont az a lényeg, hogy te ezt ne akard mérlegelni, hanem tartsd be a szabályt.


2. Ha mindenki betartaná a szabályokat kevesebb baleset lenne, és kevesebb rendőr kellene az utakra. Tehát az, hogy te nem tartottad be a közlekedési szabályokat már eleve kettős probléma. Egyrészt ezzel veszélyeztetted azoknak a testi épségét, akik elvárták tőled, hogy szabályosan közlekedj. Vagy lehet, hogy nem ilyen jellegű a dolog, egyszerűen csak tilosban parkoltál, akkor is akadályoztál valamit, nem véletlenül tiltott az adott helyen a megállás. Másik oldalról így több rendőr kell az utakra, hogy a szabályokat betartassák, a szabályokat be nem tartó embereket megbüntessék. Ezek a rendőrök nem végeznek értékteremtő munkát, amiből szolgáltatás, termék lesz. Viszont kell, hogy kapjanak fizetést, amit ugye az államtól kapnak. Tehát azzal, hogy sokan nem tartják be a szabályokat az államot károsítják meg. De az államnak jórészt az én adóforintjaimból van pénze, tehát áttételesen minden adófizető állampolgárt károsítottál meg, persze mindegyiket csak pár fillérrel, de sok kicsi sokra megy.


3. De még ez nem lenne gond, befizeted a bírságot, és kész. De te nem tetted meg. Ugye nem lehet azt mondani, hogy hát ha nem akarod, akkor üsse kő, ne fizesd be a bírságot. Különben senki nem fizetné be, és senki nem tartaná be a szabályokat, ami miatt több baleset, torlódás, lenne. Ergo muszáj rajtad bevasalni a bírságot. Csakhogy ezzel az üggyel foglalkozni kell, aktákat tologatni, nyilvántartani, stb… Ez megint egy csomó embernek ad meddő munkát, akiknek megint az állam ad fizetést, áttételesen a mi adóforintjainkból.


Ez a sok-sok ember, aki az ügyeddel foglalkozott csinálhatott volna valami profitábilis tevékenységet, növelhette volna a GDP-t, de ehelyett a te hülyeségeddel volt elfoglalva, így összességében megkárosítottad az államot, valószínű milliós nagyságrendű összeggel, ami nekem személy szerint ugyan még mindig csak pár fillér, de sok ilyen esetet összeadva már komolyabb összeg.


Na ennyiben vagy te hibás, és ezért jogos, hogy most kicsit ülni fogsz.


Ezért nézek pl. szúrós szemmel azokra is, akik „csak” bliccelnek a buszon, metrón és még büszkék is rá. Igen, mert én, aki kifizetem a jegyet ezért fizetek magasabb árat érte. Most lehet azt mondani, hogy én vagyok a luzer, de ha mindenki bliccelne, akkor nem lenne tömegközlekedés, és az senkinek nem lenne jó. Vagy lenne, és az állam finanszírozná, ami megint csak az én adóforintjaimból történik, tehát megint csak én vagyok a károsultja. Bliccelsz? Azzal közvetett módon az én pénztárcámból veszel ki pénzt, ne várd el, hogy hátba veregesselek ezért.

2016. okt. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 2*Sü ***** válasza:
100%

Még mielőtt kifogásokat keresnél, néhányat megelőlegezve megválaszolnék.


Szokásos kifogás, hogy a politikusok, vállalkozók ennél jóval nagyobb összegeket lopnak. Ez tény, de ettől a te károkozásod nem lesz kisebb, és nem mindegy, hogy csak a politikusok, vállalkozók károsítanak meg engem, mint állampolgárt, vagy ők és még te is.


Másik szokásos kifogás, hogy nem volt pénzed a bírság kifizetésére. Ez adott esetben még elfogadható is lenne, ha nem a neten tetted volna fel a kérdést, mert ebből arra következtetek, hogy van pénzed számítógépre, internet előfizetésre, ami nem szükséges az életben maradáshoz. Ha egy időre megszünteted az internet előfizetésedet, esetleg eladod a számítógépedet, akkor máris lett volna pénzed.


Egyébként nem tudom mit vártál. Hogy a büntetés majd elfelejtődik, vagy elolvad? Azt a helyzetet amibe kerültét, kizárólag a te döntéseidnek köszönheted. Én mit tennék a helyedben? Levonnám az esetből a tanulságokat. Mást aligha lehet tenni.

2016. okt. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Biztos ti is kaptatok már bírságot, csak ti ki tudtátok fizetni, ennyi külömbség van köztünk
2016. okt. 15. 19:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Különbség, börtönbe.

Kérdező: megírnád, hogy mit szűrtél le ezekből az írásokból?

Mi az, amin elgondolkodtál ezek hatására?


Amúgy nem: képzeld, még sose kaptam bírságot. Azért, mert én igyekszem betartani a törvényeket.

És én is úgy gondolom, hogy ki tudnád fizetni. Van más vagyonod is, nem csak a számítógép, amit mozgósítani tudnál, 1 év alatt pedig takarékoskodni is lehet.

De te fizetni sem akarsz, börtönbe sem akarsz menni, és úgy gondolod, hogy bűnös sem vagy. Hagyjon téged mindenki békén, és különösen a rendőrség, meg a bíróság.

Jól látom?

2016. okt. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, az eddigi írásaid és a mostani leveled alapján úgy látom, hogy pszichopata vagy.

Ettől még ne keseredj el, mert az nem azt jelenti, hogy automatikusan gyilkos leszel... csak azt, hogy soha nem fogod megérteni azt, hogy miért kell betartanod a törvényeket. Tényleg nem fogod megérteni, ez egy betegség.


Ezek után két dolgot tehetsz:

- vagy megpróbálsz minél jobban kitolni mindenki mással, és igazi profi bűnöző leszel,

- vagy pedig megpróbálsz beilleszkedni a társadalomba, mert MEGÉRTED azt, hogy így lesz a legnyugalmasabb az életed. Erre viszont képes vagy, mert a pszichopaták nem hülyék. Gondolkodni tudnak, csak bűntudatot érezni nem.

Ha így döntesz, akkor egy pszichológus tud neked segíteni.


Ha mégis inkább bűnöző akarsz lenni, akkor pedig a börtönben bőven lesz lehetőséged erre edzeni.


Azt pedig továbbra sem hiszem, hogy SEHONNAN nem tudsz legálisan pénzt szerezni. Nem akarsz fizetni, ennyi.

Ezért kéne téged gyógyítani.

2016. okt. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!