Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kell-e külön engedély a...

Kell-e külön engedély a karambithoz?

Figyelt kérdés
Szeretnénk majd venni egy karambitot viszont nem tudjuk hogy kell e hozzá valamilyen engedély. A válaszokat köszönöm

2016. okt. 15. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

A vonatkozó jogszabály (175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet

a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről) nem ismer olyat, hogy karambit. A jogszabály szempontjából teljesen mindegy egy kés formája vagy elnevezése.


A jogszabály a szúróhosszúság vagy vágóél hosszával foglalkozik: ha ez meghaladja a 8 centimétert, akkor közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek tekintendő a késed, ergo közterületen nem birtokolhatod.


[link]

2016. okt. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

A vásárlásához nem. A viseléséhez közterületen igen.


Viselésnek számít az, ha a zsebedben van (karambit esetén ettől szerintem eltekinthetünk), övtokon, stb...lényeg, hogy látható és/vagy könnyen elérhető helyen, hogy ha egyszerűen akarom mondani. Ha elcsomagolva, zárt csomagolásban viszed a táskádban az kutyát nem fogja érdekelni. 8cm-es pengehossz felett viszont KKVE-nek számít minden kés, tehát közterületen nem lehet nálad semmilyen kés ami a megengedettnél hosszabb. Ne tévesszen meg az, hogy te leméred az elejétől a végéig egyenesen és pl. 7,8 cm. A rendőr ha ilyet talál akkor a penge tényleges ívén fog végigmenni és az 8 cm felett lesz. Egy karambitot pedig aztán tényleg nehéz úgy beállítani, hogy ezzel metéled a szalámit meg kened a vajat a kenyérre.

2016. okt. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

"A viseléséhez közterületen igen."

Ezt fejtsd ki légyszíves!

2016. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Kettes, ne bezsélj zöldségeket.


"A viseléséhez közterületen igen."

Egyrészt nincs olyan, hogy késviselési engedély, másrészt csak 8 cm szúróhossz/vágóél felett számít kkve-nek, vagyis alatta nyugodtan "viselheti" az ember. Természetesen rejtve, de nem elcsomagolva!

2016. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
0%

Fegyverviselési engedéllyel lehet nálad hosszabb kés is, mint 8 cm. Csak ugye fegyverviselési engedélyt civil nem szerezhet Magyarországon (vagy csak nehezen).


Nem tudom, hogy ez már életbe lépett e, tavaly olvastam erről egy késekkel, fegyverekkel foglalkozó fórumon.

2016. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Én meg azt olvastam, hogy szerdánként - de csak szerdánként! - ha fehér vagy sárga zokni van rajtad, KÖTELES VAGY minimum 33 centiméter élhosszúságú macsetét hordani magadnál.
2016. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

"Fegyverviselési engedéllyel lehet nálad hosszabb kés is, mint 8 cm."

Hivatalos linket kérek szépen erről!

2016. okt. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Már látom a lelki szemeim előtt a késtartási engedélyt. Névre szóló, benne a kés tipusával, gyári számával...
2016. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Ja-ja! Számozott fődarab a penge!

Csak szakember élezheti!

2016. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Természetesen kell hozzá késismereti vizsga, pszichológiai alkalmassági vizsga, ötévente orvosi alkalmassági vizsgálat.
2016. okt. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!