Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fiatal gazda pályázaton...

Fiatal gazda pályázaton gondolkozok, de azt mondják sok buktató van benne, valakinek saját tapasztalat?

Figyelt kérdés
2016. okt. 16. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat nincs, de én is gondolkodtam rajta, aztán ez el is múlt onnan, hogy szakértővel beszéltem.

Ha úgy indulsz neki egy ilyennek, hogy nem vagy tisztában a saját termőfölded képességeivel, a környezeted adottságaival, és nincs hozzá megfelelő szakértelmed/tapasztalatod, akkor nagyon könnyen be lehet bukni, mert nem tudod mit, miért csinálsz, mennyit költesz rá, mennyi munka lesz benne, stb. És a végén ott kötsz ki, hogy a kapott pénzt vissza kell fizetni.

Nem mondom, hogy ez hülyeség, de 0-ról, helyi környezeti, és földművelési ismeretek nélkül nem szabad belevágni.

2016. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Lehet kicsit elkéstem de ha valaki erre téved elmondom saját tapasztalatom.

Nekem van 55ha földem amelynek 2.5 hektáronként 1 aranykoronás. Nos találtam 17 évesen egy hirdetés hogy ez a föld amely eladó/kiadó egy évre 1 milló forint. Kivettem de akkor még papírom se volt semmire. Szóval feketén gazdálkodtam. Apám rámhagyott egy MTZ 82-es traktort . Elkezdtem kapcsolatba lépni a nagyobb gazdákkal kölcsönkértem az eszközeiket és müveltem a földet. Ez volt az 1. éven akkor adtam el a terményt! Kaptam érte akkor 7500ft/mázsa volt a kukorica ebböl vettem eszközöket és a földet részletre megvettem 24m ft -ért.

De papír mindig nem volt majd a harmadik év elején jutottam el odáig mikor tulajdonlapom volt a területröl hogy elintézzem az ostermelöi igazolványt. Elmentem egy ügyvédhez aki megírta a pályázatot! Ez 500eft ba került! 6 milliárd forintos pályázat amelynek az 1/6 odát nyertem meg.

Ennyi lenne történetem röviden tömören.

Köszönöm hogy elolvastátok. Kitartást mindenkinek :)

2016. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 mi a fene válasza:
Agárkamaránál vannak tanácsadók, fordulj hozzájuk. Egyáltalán foglalkoztál már mezőgazdasággal ?
2016. dec. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!