Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha autóversenyző...

Mit tegyek, ha autóversenyző szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Minden álmom,hogy egyszer autóversenyző lehessek,legfőbbképpen a túraautó!Már gokartozom egy ideje,de sajnos nem versenyszerüen,mert erre nincs lehetőség!október tizen kilencedikén töltöm a tizenötöt sokan azt mondják,hogy már elkéstem,meghogy a benzingőzös világba bele kell születni,meghogy annak csak a pénzes gyerekek mennek,stb.Remélem ez nem igaz,sok ember szerint egyébként bennem lenne,mert autós szimulátorokon kívül nem játszottam semmivel gyerekkoromban sem és már akkor is csak a gokart érdekelt meg rally.remélem még nem késtem el,az első lépes megtételéhez szeretnék tanácsokat kérni!A válaszokat köszönöm.

2016. okt. 16. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha 15 évesen még nem fedezett fel senki, és nem ismersz senki olyat, aki be tudna protezsálni bárhová is, marad a gokartozás, majd a hobbi szinten autózgatás, esetleg amatőr versenyeken indulás, természetesen saját kocsival, saját önerőből, saját pénzből, ami nem éri meg egyáltalán.

A versenyzők 5-6-8 évesen már versenyekre jártak, és volt egy mentoruk, profi csapatuk, és nem mellesleg utánpótlás kategóriákban versenyeztek már akkor is.

15 évesen meg már némelyikük szerződéssel a kezében rótta a köröket a versenyeken. Országos bajnokságban, térségi versenyeken, európa bajnokságon.

2016. okt. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 veterán vas ***** válasza:

Úgy tűnik hogy a korod és a korlátozott anyagiak miatt, a pályaversenyzés szempontjából "késésben vagy". Innen, szinte megoldhatatlan ennek a hátránynak a leküzdése. Persze, hobbi szinten bármikor elkezdheted. de nagy reményeket ne fűzz hozzá.

Amennyiben a rallye versenyzés érdekel, akkor még nincs késő. A jogosítvány megszerzéséig van még több mint két éved. Ha ez alatt megismered az autó felépítését, működését, és elsajátítod a sport alapvető szabályait, akkor még bármi is összejöhet. Emellett még kérdés, hogy milyenek a fizikális adottságaid, a reflexeid, idegrendszered,.... stb.

Nagyra törő álmaid azért ne legyenek, ez a versenysport rengeteg pénzt, sok időt és kitartást igényel, és ha ezek mind megvannak, még akkor sem biztos a siker.

Próbálkozni szabad.......

2016. okt. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ne vedd magadra, de sokan azt hiszik, hogy bennük van. Aztán ezért csavarodnak a fára. Szinte minden férfi oda van a benzingőzért. Ez se nem egyedi, se nem különleges. Nem akarom letörni az álmaidat, csak tisztába tenném a fejeket, mert sokan gondolják ezt magukról, aztán jogsihoz jutunk, akkor van probléma. Mondom ezt úgy, hogy én is ilyen voltam és mikor megvettem az első autómat, kétszer koccantam vele mert azt hittem bennem van. Szerencsére kis értékű autó volt, amit direkt ezért vettem. Nem bénaság volt, hanem egyszerűen kamasz forrófejűség.
2016. okt. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik kommentelő!Én jogsi nélkül is gyakran vezetek!Ezzel nem dicsekedni akarok,de pont azért kezdtem el vezetni(tavaly el is kaptak,még jó,hogy nem volt személyim!),hogy mire oda kerülök ne járjak úgy,mint te!Mert én egyébként is nagyobb értékű autóval akarok kezdeni,de a versenyzést és az első autó fogalmát ne keverjükk össze!És onnan gondolom,hogy bennem van,mert amikor hétvégenként gokartozom elég jó vagyok,de sajnos,ha versenyezni szeretnék,ahhoz még sokat kéne gyűjtögetnem.Ezért szeretném később elkezdi,mert addigra meglessz az induláshoz kellő pénz.Amúgy tavaly azt kaptam szülinapomra,hogy beülhettem pályán egy körre egy saxoba korombeliekhez és ekkor azt mondták fejlődőképes lennék!
2016. okt. 17. 23:01
 5/9 veterán vas ***** válasza:

Igen, éppen erről írt a hármaska......... :(


/tök mindegy, úgy látszik a Kérdező nem akarja megérteni/

2016. okt. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha azt mondják fejlődő képes vagy, akkor már rég fel kellett volna, hogy vegyék veled a kapcsolatot.

De valószínűleg nem kellesz nekik, mert rengeteg fejlődő képes ember van, főleg kisgyerekek, akikkel jobban lehet közös munkát végezni, és úgy formálják, tanítják, ahogyan jó lesz. Neked már kialakult a vezetési stílusod, a kicsiknek még nem. A reflexeken lehet javítani, de a finom mozgásodon már nem, mert te már egy kész ember vagy.

Ezért is jobb minél előbb ezt elkezdeni, és még kiskorban bekerülni tehetség gondozóba, utánpótlás versenyekre, ahol egy mentor a szárnyai alá vesz.

2016. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A srácok nagy része hiszi magukról, hogy kiválóan tud autót vezetni. Sokukban meg is marad ez a kép életük végéig, ugyanis soha nem lesz sem jogosítványuk sem kocsijuk.

Lehet hogy a kérdező is közéjük tartozik.

2016. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Jó dolog az, nagy értékű autóval kezdeni, ha van rá pénze az embernek mindenképp. De ha történik valami és állsz, miközben a trélerre teszik az autódat és vakarod a fejed, akkor gáz van. Másnap meg mehet a buszozás és azon gondolkodsz, hogy miért voltál olyan barom és miért nem adta ki. Lehetsz autóversenyző, de eszméletlen kis esélye van annak, hogy abból meg tudsz majd élni. Autószerelők szoktak rallykon indulni meg akinek van rá pénze, hobbi szinten. Nem olyan gyakori dolog azért, nem mindenki Michelisz Norbi. Schumacher szintről már ne is beszéljünk, ő 15 évesen ezüst érmes világbajnok gokartozó volt. Ne add fel az álmaid, azt sose szabad, csak kicsit szállj le. :)
2016. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Tegyük föl hogy:

-amarosan megszerzed a jogosítványt

-veszel egy autót

-rengeteget gyakorolsz

-megismered a technikai hátteret

-előteremted a rallyzáshoz elengedhetetlen anyagiakat.

Ekkorra viszont már leszel vagy 30-40 éves.

Viszont jön egy 18 éves srác, akinek nem kell végigjárni a szamárlétrát, mert Apa megveszi a legújabb technikát, kifizeti szervizcsapatot, és beíratja a legjobb vezetői kurzusra.

Végeredmény: az első gyorsaságin le fog verni, mint vak a poharat.


....és ekkor -ha vagy annyira őszinte- bevallhatod önmagadnak, az elvesztegetett éveket és a kidobott milliókat.

Mindezt, egy kudarc élményért. :(

2016. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!