Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Álmomban másodpercre pontosan...

Ókútyafáját kérdése:

Álmomban másodpercre pontosan tudhattam mikor csörög az óra?

Figyelt kérdés

Tudom van egy belső óránk (időérzék). De soha nem volt még ettől pontosabb.


Hogy lehet azt magyarázni, hogy álmomban számoltam, hogy 57,58,59 és 60, akkor kezdett el csörögni az ébresztőóra(mobil), valamint láttam magam előtt, hogy átvált az óra.


Ez lehetséges? Vagy mivel lehet magyarázni?


Mondják sokan, hogy már biztos elkezdett csörögni és utána keltem fel csak. De nem mert zenére kelek és a zene legeleje volt, ahogy észrevettem a csörgést. Nagyon durva érzés volt bennem, el se tudom mondani.



2016. okt. 17. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ez lehetséges? Vagy mivel lehet magyarázni? "


Azzal hogy eléggé lassú az ébredés a mély alvásból, az alvás fázis történéseinek az időtartama pedig nem mérhető. Ezért lehet az hogy alvás közben valamilyen környezeti zajhoz nagy gyakorisággal társul olyan álombéli történés, amelyben a kettő között valamilyen kapcsolódásra "emlékezhetünk" ébredést követően.

Tehát ez az eseménysorozat a valóságban nem feltétlenül az "átélt" sorrendben játszódott le.

Velem is megtörtént már olyan, hogy álmomban az ébresztőórát állítottam be, ami elkezdett csörögni és nem tudtam megállítani. Majd ez sikerült, és ment az álombéli történet tovább.

Amikor másfél óra múlva felébredtem, rá kellett jönnöm, hogy a valódi ébresztő hangját hallottam, ahhoz társult az álombéli esemény.

Azt megfigyeltem, ha a tévén alszom el, többnyire olyan álomra emlékszem vissza, amiben jobbára nyilvános helyen vagyok, ahová könnyebben beillenek a tévé zajai. Koncert, metró, vonat, utca, stb.

2016. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor lehet csak így éltem meg.


Amit most itt felvázoltál igaz lehet. Mert egyszer azt álmodtam, hogy megyek egy utcában és odamegyek egy házhoz és nyomom a csengőt... Aztán arra ébredek, hogy csengetnek... :D Na az is hasonló volt. :D


De ez időérzékre visszatérve, már éber állapotban is többször hibáztam már bele dolgokba...


Például.

Pont ez is reggel történt ébredés után, órát még nem néztem meg... Barátnőm be akart csapni, hogy keljél már 7 óra van... Én meg percre pontosan megmondtam neki, hogy még csak 6:37 van. fél óráig győzködtem, hogy nem néztem rá az órára.


Olyan is volt, hogy kérdezték tőlem mennyi az idő, és magam előtt láttam az órát, aztán megnéztem és tényleg annyi volt. elég érdekes dolgok ezek, de ki tudja mi van a háttérben.


Gyerekként haverjaim mindig azzal szórakoztak, hogy kérdezgették tőlem, hogy most mennyi az idő... Pár percenként, és mindig tudtam mennyi idő telt el, természetesen ők se nagyon akartak hinni nekem... :D


De van mikor meg tök pocsék a megérzésem.

2016. okt. 17. 15:17
 3/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező


Velem is előfordult már ehhez hasonló. Még ébren is. Arra a következtetésre jutottam, hogy mivel a Teremtőnk képmására lettünk teremtve ezért egy kicsit hasonlíthatunk rá a.jövőbe látás terén is. Egyébként minél éberebbek vagyunk annál jobban érzékelhetjük a jövőt. Vannak és voltak is próféták akik egy az egyben eltudják mondani, amit Isten kijelelent a jövőről.

2016. okt. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mivel ők teljesen éber állapotban vannak. Isten jelenléte által.
2016. okt. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
És hallják az Isten hangját.
2016. okt. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!