Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyennek találjátok, ha egy...

Milyennek találjátok, ha egy vega, aki az állatok tartása miatt lett vega, macskát vagy kutyát tart és táppal eteti?

Figyelt kérdés
2016. okt. 18. 23:48
 1/2 A kérdező kommentje:
Tehát azért,mert az állatok leölése nem tetszik neki,azért lett vega.
2016. okt. 18. 23:49
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel a tápban szinte csak gabona van, még meg is értem valahol, bár az állatnak ez annyira nem jó, de nem öli le senki, ha neki ez számít, ezzel együttélhet...

Nyilván nem kőkeményen viszi át az állatok leölésével kapcsolatos elveit, némi állathalál azért még a táphoz is kell.

De lehet, hogy elég neki minimalizálni, illetve hogy neki ugye nem kell hús, a felesleges ölés zavarná, de egy ragadozó kedvéért már nem.

Nekem neccesebb, mert engem az ölés kevésbé zavar, az állatkínzás nagyon. Igyekszem minimalizálni az ezzel kapcsolatos fogyasztásomat, de a boltbeli vásárlásaimat sem tudom még levinni nullára, bár közel állok hozzá (állathalál pedig úgyis történik akkor is, amikor a magjaimat hozza vagy a zöldségeimet felszedi egy gép.. főleg egészen apró állatkák, de kisemlősök és madarak is áldozatul esnek. állathalál az is, bár az valamivel kevésbé zavar, mint állatok módszeres szenvedéses rabságban tartása. de azért zavar, csak nem tudok mit tenni, az élet ilyen).

Ha háziállatot szerzek, az mindig rágcsáló, pont az étrendje miatt. A macska csak idevetődött, bár hasznos félvad és vadászik magának, ezért sem zavar nagyon az a picike, pár gramm húst tartalmazó táp. Ha azon élne, szerintem nem lenne jó neki, nincs is érte oda annnyira, de ez csak kiegészítés, ezt kap vagy semmit.

Ha ragadozót akarnék tartani, drága jóféle húst kellene vennem neki, mert nagyüzemit tuti nem.

2016. okt. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!