Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, hogy egy...

Mit szóltok ahhoz, hogy egy ismerősöm mondja mindig, hogy nem kell feltalálni a rák ellenszerét, mert így is sokan vagyunk a földön, így legalább szelektálódnak az emberek? Engem nagyon felháborít ez a kijelentése,

Figyelt kérdés
2016. okt. 19. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek. Az emberi populációt kb 4-5 milliárd köré kell lecsökkenteni. Felette hosszútávon fenntarthatatlan
2016. okt. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Több embertől is hallottam ilyet és mélységesen primitívnek tartom. A hazai egészségügy is el van hanyagolva, ami azt sugallja hogy minek az egészségügy, hisz az ember az fogyóeszköz amilyen például egy gyárban a csigafúró. Ha lebetegszik akkor sokba kerül a "javítása", inkább CSOK-kal, adókedvezményekkel és egyéb elletési politikával újat kell helyette készíteni. (Az elletési politika fogalmát Hargitai Károly Broiler társadalom című könyvéből kölcsönöztem).

Sőt egészségügy helyett betegségügy van, vagyis drága gyógyszerekkel és kezelésekkel pénzt vesznek ki a betegek zsebéből. És a mai történelmi kort nevezik legújabb kornak.

2016. okt. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ismerősödnek nem kell aggódnia, amikor egy új gyógyszer megjelenik, az leginkább a gazdagabb társadalmakban elérhető, ahol amúgy is fogynak a népek, míg a túlnépesedett szegény országokban az emberek nem fogják tudni megfizetni.
2016. okt. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ő lenne rákos ne félj már nem akarna szelektálódni :)
2016. okt. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Túlszaporodás a fejlődő országokban van. Nyugat Európa népessége például csökken.


Amúgy nem kéne "aggódnia" az ismerősödnek, ha megtalálják a rák ellenszerét, marad még elég dolog, ami majd tizedeli az embereket: új betegségek, régi betegségek, háborúk, természeti katasztrófák,éhínség vagy simán élhetetlen lesz a bolygó. Alapvetően elég valószínű, hogy a bolygó túléli az emberi korszakát, ahogy túlélte a dinoszauruszokét is, akik egyébként jóval hosszabb ideig uralták a bolygót, mint eddig mi.


Természetes emberi tulajdonság(illetve minden élőlény elsődleges célja), hogy a túlélésért küzdünk, hogy megpróbáljuk meghosszabbítani az életet, és javítani annak minőségét.

Globálisan, kívülről nézve szükségesek a betegségek, katasztrófák, háborúk, hogy a természetes egyensúly fennmaradhasson(ha csak természetes halál lenne, már rég élhetetlen lenne a bolygó), de elég élet- és ösztönellenes lenne, ha nem próbálnánk küzdeni ezek ellen.

2016. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező én is egyet értek, az ismerősöddel. Most nézzétek másik dologból, Sokan vagyunk jó lehet, hogy Európában kevsebben mint ügye, Ázsiában.De akkor sem csökken az emberiség, az emberek elérnek akár 80-90-100 éves korukig is.. Viszont most olavstam nemréég egy hírt, hogy kirugnak sorra gyári betanított munkásokat, mivel robotokra cserélik az emberi kézi erőt. Mivel robot valamivel olcsóbb, és jobban teljesít. tehát, nézzétek meg a metrót sem vezeti már senki. Automata vezeti. Tehát lassan már metróvezető sem kell. ÉS ha így haladunk, egyre jobban midnet gépesíteni fognak meg iylen oylan robotok, iylen olyan technika, hogy minéle jobban ne kelljen embereket alkalmazni.. És akkor azokkal mi lesz?. Mit fogunk csinálni éhen halni?. A világ fejlődik, de az emberek népessége a Földön nem csökken. Egy állásért is, hány 100 jelentkező jelentkezik? És ezek közül kiváalsztanak 3-at a többi meg csináljon amit akar. Az utakon mindig dugó van, minél több autó, amivel szennyezük a levegőt ügye. Mivel egyre több ember van, egyre több lakásokat , házakat kell építeni, ezért erdőket vágnak ki.. Ami pár száz év mulva katasztrófális helyzeteket fog hozni. Én gy vagyok vele, Sajnálom azokat akik betegek, vagy akármi,, lehet én is egyszer az leszek,, de egyszer ugyis midnenek eljön az ideje, meg az emberiség úgyis hamarosan kifog pusztulni.
2016. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!