Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Érdekelne engem, hogy nők...

Laura55 kérdése:

Az Érdekelne engem, hogy nők vannak-e a mezőgazdaságban mint például mezőgazdasági mérnök vagy agrármérnök?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék továbbtanulni mezőgazdasági szakágazatban főiskolán, de nem tudom megérné-e és hova tudnék elhelyezkedni ha elvégeznék egy ilyen alapképzést.
2016. okt. 21. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

Egy nőismerősöm (40) agrármérnök. Dolgozott már az autóiparban, fröccsöntő üzemben, és mindössze pár évet olyan helyen, ahol állatokat tartottak.

A helyedben keresnék más szakirányt, agrármérnököket nagyon ritkán keresnek.

2016. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem értek egyet az első válaszolóval. Persze, hogy vannak nők, alapvetően a felsőoktatásban több a nő mint a férfi, így elég sok itt is a nő, bár a férfi még mindig több ezen a szakon. Nem azt mondom, hogy dúskálni lehet ezzel a szakkal az állásokban, de ha valaki tényleg odateszi magát a tanulásban és az álláskeresésben is akkor el lehet vele helyezkedni. Utána pedig mesterképzést is lehet csinálni, nem fontos megragadni az alapszaknál. De szerintem inkább egyetemen csináld meg mint főiskolán, mert ott színvonalasabb az oktatás.
2016. okt. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!