Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországban mit kell...

Németországban mit kell fizetni egy lakásban?

Figyelt kérdés
Németországban mit kell fizetni egy lakásra? Kb 1 honapja vagyunk németországba ismerösöknél és azt mondják hogy nem kell fizetnünk semmit csak amit mi fogyasztunk áramot meg vízet. De visszont még nem vagyunk bejelentve, nemsokára bejelentenek minket és azt mondták hogy onétrol kezdve minden hónapba kell utánunk fizetniük valami adófélét ami 1 embernek 150 euro. Azt szeretném kérdezni hogy ez lehetséges? Én ezt kicsit sokkalom mivel ez nem albérlet vagy ilyesmi és úgy hallottam hogy minden amit kell fizetni azt már a fizetésből levonják

2016. okt. 22. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Gozom sincs miben laktok, de amit egy kulonallo csalad egy rendes alberletben fizet az kb a kovetkezo:


-Albérleti díj (Kaltmiete)+ Rezsi (víz, fűtés, egyéb szolgáltatás ha van) = Warmmiete

-Garázs vagy parkolóhely díja (opcionális)

-Villany (névre szóló)

-Internet/telefon/TV (névre szóló)

-Rundfunkbeitrag (névre szóló, háztartásonként kell fizetni)

2016. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy családiházban.Olyan van hogy regisztrációsadó és azt csak egyszer kell kifizetni vagy minden hónapban?
2016. okt. 23. 11:50
 3/4 anonim ***** válasza:
En nem tudok errol az adorol, de ha letudod irni, hogy van nemetul, lehet utana tudok olvasni.
2016. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kozbe eszembe jutott, szerintem ez amire te gondolsz az a "Grundsteuer"


Ezt a haz tulajok fizetik en ugy tudom evente, amit aztan raterhelhetnek a berlokre az eves elszamolasban. ("die jährliche Betriebskostenabrechnung")

2016. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!