Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A müllerben ajándékba vettem...

A müllerben ajándékba vettem egy könyvet, de nem tetszik az illetőnek, viszont a tescoba van egy könyv ami igen és az a müllerben nincs. Lehetséges, hogy visszakapom a pénzt, ha meg van a blokk vagy megrendelik nekem?

Figyelt kérdés

2016. okt. 23. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

"Ajándék lónak ne nézd a fogát."


Ha vettél neki könyvet ajándékba, nincsen joga lehurrogni. Ha még is azt teszi, hagyd ott.

2016. okt. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A visszafizetés csak abban az esetben áll ha valami probléma volt a könyvvel. Ha jó a könyv(állapota), akkor is csak kedvességből cserélik ki általában.

Ennek ellenére megkérdezheted Őket, de nem sok esélyt látok rá. Vagy az ismerősöd választ valami mást a müllerből.

2016. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez most komoly? Ha egy cipő szorít, vagy ha egy kabát fazonja nem passzol, akkor természetesen kicserélik vagy levásárolhatod, de hogy egy könyvet?

Elolvasta, nem tetszett, kész, tegye a polcra, majd másnak tetszeni fog. Ha meg el sem olvasta, akkor mi alapján döntötte el, hogy nem tetszik? És a másik miért tetszik neki?

Ha annyira akarja azt a másik könyvet, akkor majd megveszi magának. Ha pedig nincs rá pénze, akkor így járt.

Pénzt semmiképpen nem fogsz visszakapni, sőt, az is majdnem biztos, hogy a Müllerben nem rendelgetnek neked külön könyvet, mivel nem könyvesbolt.

2016. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú életem során egy alkalommal vittem vissza tartalmi kifogással könyvet, s el is fogadták az érveimet, s levásárolhattam.

Ez számítástechnikai tankönyv volt elvileg. Gyakorlatilag meg öntömjénezés. Pl. 8 oldalon át írta, mennyire könnyű megtalálni a nyomtatót, de sehol nem írta le, hogyan.


A bolt nem hibázott. Miért fizessenek ők azért, mert nem tetszik?

2016. okt. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, s a rendelés: a müllert nem tudom micsoda, de Józsi bácsi könyve boltjában megkérhető arra, rendeljen meg egy művet.

Nagyobb boltok, hálózatok csak azt árusítják, amit felvettek a palettára, s ha éppen nincs, akkor sem szoktak megrendelni külön kérésre semmit.

2016. okt. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem adnak vissza pénzt és nem is rendelik meg neked, nem ők döntik el, hogy melyik könyv van éppen kínálatban. Ha visszaveszik, akkor a könyv értékét levásárolhatod, vagy utalványt kapsz.
2016. okt. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!