Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Samsung Galaxy S7 Edge...

A Samsung Galaxy S7 Edge "biztonságos"?

Figyelt kérdés
Most tervezek telefont venni és ezt néztem ki, de a Note 7-es botrány miatt kicsit félek attól, hogy az új S7-ek is a robbanós aksit/elektronikát kapták meg. Eddig 2 esetről hallottam ahol S7 robbant, de már arra is gondolok hogy szándékosan akarják lejáratni mégjobban a céget vagy csak noname töltővel töltötték. Ti mit gondoltok erről? Meg mernétek venni?

2016. okt. 23. 21:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat rossz kategória :(
2016. okt. 23. 21:30
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hagynám ki.
2016. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én csak egy S7 edge-ről tudok. De elég profi médiaképek készültek a balesetéről (ami gyanús és az is hogy milyen büszkén mutogatta a dagimanci a vastag hurka kezében a kiégett telefont).

Azt is kinézem a vállalatokról hogy a Note 7 ellen lejárató kampány volt. Annál is inkább mert a gyártónál nem tudták megismételni és megtalálni a hibát.

Látod hogy még az elnökválasztó kampányban is mekkora lejáratások vannak akkor a nagy rivális cégek között miért ne lenne ilyen. Sok Apple rajongóból is kinézem hogy vettek egy Note 7et és rádugták egy pukkasztós kínai gagyi töltőre és utána jelentették. Nem vagyok Samsung fan és van Apple készülékem is de amit az Apple fanok művelnek a fórumokban az már nagyon gáz. Most elemükben vannak mert visszavághatnak a sok évnyi szekálásért.

Tízezrével kellett volna durranniuk a Note 7-eknek és ezzel szemben még 100 darab se durrant el a hírek szerint. Sokan még a visszahívásra se vitték vissza.

De ha tényleg pukkant bizonyíthatóan egy S7 akkor mi van? Több millió darabot eladtak már belőle (már 30-40 milliónál járhatnak az eladások). Sokmillió az egyhez az esély rá hogy a tiéd is el fog pukkanni. Majdnem annyi az esélyed rá mint egy lottó ötösre 1 szelvénnyel. Nem sok.

2016. okt. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó. Köszöm a választ! Egyetértek veled, tényleg benne van, hogy csak lejáratás, már csak a nézettség miatt is megrendezhetnek egy valósnak tűnő robbanást. Szerintem várok még 1-2 hónapot és ha addig nem derül ki, akkor biztos nincs gond az S7-tel.
2016. okt. 24. 00:11
 5/6 2*Sü ***** válasza:

A probléma kizárólag a Note 7-et érinti. Ott sem minden példányt, de kellően sokat ahhoz, hogy visszahívják a telefonokat. Persze akkumulátorok hibásodnak meg minden telefonmárkánál, telefontípusnál, vagy bármilyen akkumulátorral működő készüléknél, de ez elég ritka.


Tehát nyugodtan vegyél S7-est, rengeteg példányt eladtak belőle, és nem hibásodnak meg tömegesen.


#3> Sok Apple rajongóból is kinézem hogy vettek egy Note 7et és rádugták egy pukkasztós kínai gagyi töltőre és utána jelentették.


A hibás, nem szabványos töltők ellene védekeznie kell tudnia a készüléknek. Oké, lehet, hogy egy töltő 5V helyett 6V-ot ad, de az elektronikának ilyenkor le kell kapcsolnia, vagy kompenzálni a magasabb feszültséget. De bizonyára a szakemberek ezt az eshetőséget is megvizsgálták, tehát nem valószínű, hogy erről lenne szó. A különböző esetek körülményeit is bizonyára megvizsgálták, gondolom azt is kizárták, hogy ez valamilyen lejárató marketing lenne. Ha erről nem bizonyosodtak volna meg, nem hívták volna vissza a komplett típust.

2016. okt. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Süsü lehet hogy nem kamu volt csak azt mondtam hogy kitelik a cégektől ilyen is.

Évekig olyan szabadalmakon marakodtak ezek a cégek amit egyikőjük se talált fel. Valahogy mindig igyekeznek egymás alá tenni a riválisok.

A töltővel meg vigyázni kell mert ha meghibásodik akkor nem 6 voltot fog küldeni hanem 50-et vagy 100-at. Van védelem az usb portokban és a töltésvezérlőkben mindegyikben. De ha megszalad a táp akkor a védelem nem sokat ér.

2016. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!