Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen akusztikus gitárt vegyek?

Milyen akusztikus gitárt vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem igazán értek a gitárokhoz, ez lenne az első. Fémhúrosat szeretnék mindenképp, de nem tudom milyen fajtát/márkájút vegyek. Rengeteg helyen nézelődtem interneten de majdnem mindenhol fajtákba voltak rendezve, én pedig nem tudtam eldönteni mi a különbség köztük. Volt pl Jumbo, Folk stb. Ezek közül a fajták közül melyiket válasszam, esetleg milyen márkájú gitárt érdemes vennem? Nem igazán szeretnék pár hónap után újat venni, jó lenne ha hosszútávon bírná.

2016. okt. 28. 14:54
 1/2 Waff ***** válasza:

Üdv!

Fémhúros gitároknál a legelterjedtebb az ún. "dreadnought" forma. Hangszerboltokban ezekből van a legnagyobb választék. Ha kissebb termetű vagy, akkor a "folk" fazon/forma ajánlott, ez kicsivel karcsúbb, kissebb az előbbinél. A "jumbo"-t én nem ajánlanám kezdésnek, mert marha nagy a test...igaz jó nagyot dönget cserébe a basszusa.

Szóval én azt mondom menj be egy hangszerboltba, és ott elmagyarázzák ezeket a dolgokat és meg is mutogatják.

2016. okt. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2016. okt. 29. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!