Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez így jó helyesírásilag és...

Ez így jó helyesírásilag és fogalmazásilag?

Figyelt kérdés

Jónapot tanárnő!

Kinga nénivel (vagy inkább A tanárnővel szerintetek melyik) azt beszéltük, hogy ha elengedne kedden 7.órában (osztályfőmökiről) akkor akkor lenne fejlesztő.


Légyszi segítsetek sörgős!



2016. okt. 31. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A megszólítás nem helyes... Olyan szó nincs, hogy jónapot. Ha külön írod, akkor már helyesebb, de még így sem udvarias. Jó napot kívánok lenne az igazán helyes. De ez esetben kell egy vessző is: Jó napot kívánok, tanárnő! Ja, és a tanárnőt udvariasságból lehet nagy T-vel is írni. De mindezt én hagynám, és a Tisztelt Tanárnő! megszólítást alkalmaznám.
2016. okt. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A megszólítás után nem szükséges újra megnevezned őt.

Valahogy így írnám: Múltkor említette, hogy amennyiben elengedne kedden a 7. óráról, akkor .... (és itt nem értem, milyen fejlesztőről beszélsz, ezt pontosabban kellene megfogalmazni)

2016. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És Kinga nénit írnál vagy tanárnőt?
2016. okt. 31. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hány éves vagy. A Kinga nénit max akkor, ha általános iskolában tanít.

Amúgy amit írtál privátban, az nem mond nekem semmit, de mindegy.

2016. okt. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A megszólítás után nem szükséges újra megnevezned őt. "

Nem biztos hogy ugyanarról a személyről van szó.

2016. okt. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!