Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az ha kérdez valaki...

Miért van az ha kérdez valaki valamit akkor rögtön jönnek a nem oda illő és lekezelő kommentek? Miért nem lehet a kérdésre válaszolni?

Figyelt kérdés
A kérdésről fingja sincs. Mintha csak kötekedni jönne.
2016. nov. 2. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz?
2016. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát pl most olvastam egy terhes lányról. Kérdéseket tett fel a várható anyagi ellátásával kapcsolatban, mivel nem dolgozik. Erre meg hogy minek vállal felelőtlenül gyereket ha ilyenek sem tud....
2016. nov. 2. 23:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagy valaki megkérdezte hogy miért késik neki erre ilyen válasz jött: Honnan a francból jön ennyi analfabéta?Hova jártatok ti iskolába?Komolyan mondom egyre több van belőletek..Nem értem,hát nem Magyarországon vagyunk?Miért nem tudnak a magyarok helyesen írni...?!
2016. nov. 2. 23:23
 4/6 2*Sü ***** válasza:

A kérdés is egy megnyilvánulás, önkifejezés. Egy kérdésre a reakció az életben sem feltétlenül egy válasz, hanem lehet kritika, lehet visszakérdezés. Ez olyan dolog, hogy ha valaki az utcán megkérdezi, hogy hol laksz, akkor nem válaszolsz, hanem az a reakciód, hogy „miért akarja ezt tudni?”, és itt furán hat, ha a másik kiakad, hogy nem a kérdésre válaszoltál. Ha valaki az utcán odamegy hozzád, és azt mondja, hogy „Mond má' meg te sz…r, hogy mennyi az idő, hogy rohadjon meg az anyád!”, akkor nem az a reakció, hogy megmondod az időt, hanem felháborodsz, hogy hogyan beszél az illető egy számára idegennel, milyen hangnemet enged meg magának. Itt is hülyén hat, ha a másik visszaszól, hogy nem mondtad meg, hogy mennyi az idő.


Szerintem ha valaki úgy vállal gyereket, hogy nincs munkája, az egy olyan problémakör, amivel érdemes szembesíteni az illetőt – illetve akár a többi odatévedő felhasználót –, hátha támad valamiféle felelősségérzet a kritika olvasójában. Persze lehet számtalan dolog a háttérben, ami megmagyarázná az esetet, de én nem csodálkozom, ha valaki ezen fennakad. Ilyenkor leírja az ember, hogy mi hogyan történt, miért nem jogos a kritika, és továbblép rajta.


Azon sem csodálkozom, ha valaki a 10. funkcionális analfabéta által feltett kérdés után kifakad a 11. kérdés helyesírása, fogalmazása miatt. Az még elfogadható, hogy valaki félregépel, vagy figyelmetlenségében valamit rosszul fogalmaz meg, esetleg nem tudja valamilyen bonyolult kötőjeles tulajdonnév -i képzős alakját. Ezt szóvá tenni valóban szőrszálhasogatás. Még valamennyire az is elnézhető, ha valaki nem ismeri a mondatvégi írásjeleket, a Shift-et, vagy – mint esetedben – a vesszőt. De ha valaki egy teljesen hétköznapi szavakkal leírt két sornyi szövegben öt-hat durva helyesírási hibát vét, az nagyon nincs rendjén. Ez nem sikk, nem is elnézendő, és nem is feltétlenül kell – sőt továbbmegyek, nem is szabad – kritika nélkül hagyni. Szerintem azért minimális elvárás, hogy az ember tizenéves korára megtanuljon írni a saját anyanyelvén. Ha valakit önmagában nem zavar, hogy ezt a minimális tudást nem sikerült elsajátítania, akkor zavarja mások visszajelzése, hátha elkezdi ezt a hiányosságot magában javítani.


Ha valaki egy kérdéssel nyilvánosságra tár valami olyat, ami vagy tartalmában, vagy az írás minőségében kritika tárgya lehet, legalább legyen benne annyi tartás, hogy elismeri a kritika jogosságát, illetve megindokolja azt, hogy miért nem jogos, vagy egyszerűen csak ignorálja azt. Ha meg a kritika jogos, akkor megpróbálja a hibát önmagában javítani ahelyett, hogy felháborodna.


Persze ez valamennyire ütközik az oldal szabályaival, de nem 100%-ig jó ez a szabály, a moderátorok is rugalmasabban kezelik a dolgot.

2016. nov. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 nemma ***** válasza:

*sarcasm ON*

Tizenkettő kacsa egyenlő kettő kis báránnyal...duh...még ezt sem tudtad! Milyen gáz vagy. "Lekezel...lekezel...

*sarcasm OFF*


Gondolom, mert sajnos sokat értelmetlenséget, vagy olyat kérdeznek, amit egy egyszerű kereséssel egy kicsit is értelmes ember megtalálna. (Nem pont a te példádra gondoltam)


A másik az, hogy szerintem mivel az interneten tulajdonképpen azt teszel amit akarsz, és vannak olyan emberek akik úgy gondolják, hogy Ők a "fa***gyerekek" ha jól megmondják a tutit másoknak, vagy csupán jól esik nekik odaszólni egy idegennek, akivel soha sem fog találkozni. Itt élik ki magukat.

2016. nov. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2*Sü ***** válasza:
#5: Igen, ez is benne van a pakliban. Vannak, akik csak beszólogatni járnak ide.
2016. nov. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!