Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne hassanak...

Mit tegyek, hogy ne hassanak ki rám ennyire a könyvek?

Figyelt kérdés

Mindigis amikor olvastam egy könyvet amíg nem fejeztem be, állandóan olyan érzésem volt mint a könyv főszereplőjének. Az elmúlt időszakban egy barátnőm ajánlott könyveket, amik - mint kiderültek - kicsit depressziósak. Gondoltam rá, hogy nem fejezem be a könyvet, de akkor csak rontottam a helyzeten.. Most is elkezdtem olvasni egy könyvet, de mivel 600 oldal ezért nincs arra időm, hogy egy nap alatt kiolvassam. Amikor mással is foglalkozom akkor is egyfojtába eszembe jut a könyv és mivel az elmúlt időben ilyen szerelmes, depis könyveket olvastam egyre rosszabbul, már szinte depressziósnak érzem magam, teljesen mint a főszereplő és ez már kiborít. Az biztos, hogy az ilyen könyveket hanyagolni fogom, de más könyvekben is van olyan, hogy egyszer fent, egyszer lent és közben én is úgy érzem magam, ráadásul a suliban és más helyeken is úgy érzem magam. Mit tehetnék ez ellen?


Nagyon köszönöm annak aki elolvasta - picit hosszúra sikerült.



2016. nov. 3. 09:27
 1/4 anonim válasza:
74%
Nekem is szokott ilyen lenni, de általában 1-2 nap alatt elmúlik. Próbáld meg nem depis résznél félbehagyni a könyvet, esetleg, hogy pár napig nem olvasod. Csinálj olyan dolgokat amivel elterelheted ró a figyelmed, keress egy másik hobbit is, lehetőleg valami olyat amire akár minden nap van lehetőséged. Ha ezek se válnának be akkor fogalmam sincs.
2016. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
A könyvek azért vannak hogy hassanak az olvasóra. Ez természetes. Olvass inkább más témájú könyveket.
2016. nov. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy - és ismerős:)

Én általában ebben az esetben kiírom magamból a 'feszültséget'. Őszintén, történetbe foglalva, gátlástalanul, fióknak vagy épp szemetesnek. Neked is ezt ajánlanám - kezdj bele alkotó munkába, akárhányszor elkapnak az érzelmek, add ki magadból - valahogy csak ki kell! A lényeg, hogy őszintén tedd, és gátlástalanul - mert különben 'hót felesleges; - ha úgy akarod, úgyse láthatja senki sem. Szóval nincs mit 'titkolnod' magad elől. Hidd el, nagyon nagy megkönnyebbüléssel jár; nem beszélve arról, hogy fejleszt is.

2016. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon köszönöm a segítséget. Megpróbálom majd, lehet, hogy vezetek majd róla egy naplót :D .

Mégegyszer nagyon köszönöm ♥

2016. nov. 4. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!