Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés

Kiadják rögtön a halotti anyakönyvi kivonatot?

25-én telefonált a temetkezési vállalkozó, hogy elkészült a halotti kivonata édesapámnak.Sajnos a kislányom betegsége miatt nem tudtam elmenni személyesen, mert nem tudtam volna kire rábízni.(mégis egy ilyen helyre, ahol sokkal megviseltebb, szomorúbb emberek vannak, nem viszem a gyerekem , aki pörög egész nap, hogy ne zavarjon senkit)Mai napig nem jött meg, és kezdek kissé aggódni.Hétfőn be kell vinnem a munkahelyre a papírt, de ha nincs meg..Ha elmegyek az önkormányzathoz kiadják ott aznap illeték ellenében vagy várnom kell rájuk is?Köszönöm előre is a választ. Ja, budapesti lakos vagyok.

Keress kérdéseket hasonló témákban: temetkezési vállalkozó, anyakönyv, illeték, önkormányzat

2016. nov. 4. 15:45  Privát üzenet  

A válaszok

Ezt nem értem. Ha temetkezési vállalkozó intézni az anyakönyvi kivonatot és telefonált hogy kész van, akkor nála van. Miért mennél az önkormányzathoz?

Mellesleg nyugodtan viheted a gyereket is, az hogy kiadják a papírokat kb 2 perc.

Kérted a temetkezést hogy postázzák el neked? Elküldték?

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2016. nov. 4. 15:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kértem, hogy küldje el postán.Múlt héten csütörtökön adta elvileg fel, de ma sem kaptam meg, én arra számítottam, hogy legkésőbb ma megfogom kapni.Ez nem történt meg.Hétfőn nekem mindenképp be kell mennem a munkahelyre a kiléptetést intézni, mert már ők is "cseszegetnek".Nem is válaszolt tegnapi levelemre, telefont sem veszi fel.Elvileg kilehet kérni az önkormányzattól, csak nem tudom, hogy hétfőn oda adják-e.

# 2/4Időpont 2016. nov. 4. 17:00 Privát üzenet

Gondolom ajánlottan adta fel, azzal a postán érdeklődhetnél.

Az önkormányzaton egyébként kiadják a másolatot, csak ki kell várni a sorodat.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2016. nov. 4. 17:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.:)

# 4/4Időpont 2016. nov. 5. 08:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az otp bank nál akarok bankszámlát csinálni de beiskolázásnál elvették az anyakönyvi kivonatomat és nem tudom hogy kell e?
Új törvények szerint valóban ingyenes a nevvaltoztatas a személyes okmanyokon a friss hazasoknak, házassági anyakönyvi kivonattal?
Miért van az ha kérdez valaki valamit akkor rögtön jönnek a nem oda illő és lekezelő kommentek? Miért nem lehet a kérdésre válaszolni?
Anyakönyvi kivonat kikérése?
Mi a debreceni reptéren lévő kávézó neve? Ami még kívül van rögtön a bejáratnál.
Tudom, valószínűleg naiv kérdés lesz, de nem igazán kaptunk róla tájékoztatást és nagyon aktuális, a házassági anyakönyvi kivonatot a házasulandók mikor kapják kézhez az...

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!