Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Harry Potter miért nem látta...

Harry Potter miért nem látta a tesztrátokat? (többi lent)

Figyelt kérdés
A Harry Potter és a tűz serlegének a végén amikor a fiátereket várják (és megjönnek) Harry nem látta a Thesztrátokat pedig előtte egy héttel látta meghalni Cedric-et. És akkor már látnia kellett volna őket.

2016. nov. 7. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó kérdés, a múltkor én is elgondolkodtam rajta. Bár a megoldás lehet az, hogy azért, mert Rowling csak a negyedik könyv befejezése után találta ki a tesztrálokat... De ha nagyon akarjuk, találhatunk rá magyarázatot: lehet, hogy egy kicsit több időbe telik, hogy "aktiválódjon az effekt," ha érted, mire gondolok. Vagy az is lehet, hogy egy hét alatt nem igazán tudatosult Harryben Cedric halála ahhoz, hogy láthassa a fekete pacikat. (Az utolsó nem hülyeség - én is átestem már rajta. Mármint, nyílván nem a fekete pacis részen.)
2016. nov. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Valójában már Lily halála után látnia kellett volna. J. K. Rowling erre azt nyilatkozta, hogy Harry akkor még túl kicsi volt ahhoz, hogy felfogja a halált, de utána hozzátette, hogy ez elég nyakatekert magyarázat, és valójában az van, hogy nem gondolt a thesztrálokra az ötödik könyv előtt.
2016. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Nagyon jó érvek voltak! :D

2016. nov. 8. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!