Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen gázpisztolyt ajánlottok...

Milyen gázpisztolyt ajánlottok önvédelemre (persze engedelyezett és hordási engedély is lesz tehát közterületen is hordanám rejtve ) 50 ezerig?

Figyelt kérdés
2016. nov. 10. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Amelyik gumilövedék kilövésére is képes.Ha ráunnál idővel a gp-re.Persze tudomásul kell venni,hogy pl szélben használhatatlan nehezékké válik.Jelenleg a zoraki r1 gg a beszámolók szerint jó ,és megbízható.A keserűk minősége mindig is kérdéses volt.

A régi rg-89 ek főként gumizhatók: IK,KA,KB,KC,KD, mind 451 ptb.nekem KA van,3méteren 5 cm a szórása,alig belogó akasztóval.

Vagy kicsit többet költesz(Olyan 15től 120+ ezerig-ilyen drága a jpx 4),és ott vannak a jpx piexonok,amik a szélben is működnek.(vagy kevesebbért guardian angel,akár lézer irányzékkal)A kereskedelemben kapható gázsprayknél,olyan kétszer erősebb hatóanyagot lőnek ki(piexol),40-100 m/s sebességgel.Pl egy guardian angel,meg egy CS gázspray(ha már nem kkve) sokkal többet ér, mint egy gp,és még engedéllyel sem kell bohockodni játékpisztolyokra.

Persze a gumilövedékes is jó lehet.Ki mondja meg elsőre,hogy élessel,vagy gumival lőttek e meg??A gázpisztolyt egyből felismerik.

2016. nov. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nekem egy Kimar auto 92-őm van.

Ez a Beretta 92-nek a másolata.

Nagyon jó minőségű. Sok lövést leadtam már vele, de sosem akadt még el. Szóval tudom ajánlani.


De ehhez hozzá kell tennem, hogy a revolverek sokkal megbízhatóbbak. Egy maroktáras lehet akármilyen jó minőségű, benne van a pakliban, hogy elakad. A revolver gyakorlatilag sosem akad el.

2016. nov. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb tárgy használhatatlan , mert ormótlan és drágább mint egy paprikaspray vagy gázstukker . A stukkernél ha félautomatát vagy forgót veszel a mérete fontos szempont . Az a kérdés neked melyik tetszik . Revolvert nem kell bebiztosítgatni tüzelés előtt . 25 E Ft-tól már kapható jó másolat is . Olasz gyártók nem jó minőségűek BRUNI -KIMAR és alig van bennük acél . A törökök egyre profibbak és a németek cuccai is komolyak .Írj rám ha érdekel mélyebben a téma .
2016. nov. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az öntöltők bármikor elakadhatnak,és pont akkor fognak amikor nem kéne.Még a fegyverboltosok egy része is ezt mondja.

Szélben a gp nem használható!!vagy iszonyat problémás lehet.Tegnap is fújt a szél.Van aki ilyenkor is viszi magával?

A gumilövedékesek a legolcsóbb ,és leghatékonyabb eszközök itthon.

Utána jönnek a JPX -ek amiknek igencsak magas az ára,és fejre kell célozni.Mo on alig kapni,mert inkább megveszik az olcsó sz..t.

Tehát legjobb a gumilövedékes(zoraki r1 gg),és esetleg még egy jobb minőségű foam(hab) gázspray.MK(first defense),fox labs,szélben is használható.Amugy kinek mi a jó?

Továbbá sajnos az alacsony átlagbérek,és az árérzékenység miatt,valóban minőségi nem halálos hatású fegyvert, nem igazán kapni Magyarországon.

Pl.:hatóságoknál is rendszeresített gázsprayket,mint a fox labs,sabre red,mk,piexon termékek is ritkák,taser,és amit esetleg kihagytam.

Ide főként bóvli export van.

2016. nov. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gumival célozni kell , traumatikus hatás 14 mmtől indul . Egy lövés ott sem elég és ha kábszeres azt nem állítja meg . Veszélyes lehet ha mást talál el , inkább otthonvédelemre ajánlatos és akkor gumis puska . Gáznál egy-két lövés több emberre is hat , PV a részeget is lefogja . Régi lefutott és szét lőtt RG89s-69 komolytalan holmi , új állapotú megkímélt 35 ezer Ft-tól körül kapható , annyit nem ér.
2016. nov. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gáznál egy-két lövés több emberre is hat , PV a részeget is lefogja-->csak egy ilyen esetet mondjunk már.

Honnan ezek a mesék?Pont,hogy több emberre nem hat.

Én még rakétát is kilőttem szilveszterkor gázpatronnal részegen tizenéve,nem gyújtotta be persze,de vicces volt a körülöttem állók köhégcsélése. Ma is megteszem bármikor.Ez játék nem fegyver.Játéknak viszont nagyon jó.Szélben nem használható sőt szembe szélben a használót üti ki.

JPX-el főleg,illetve gázsprayel már persze nem játszadoznék.

Legjobb kombináció amit javasolni tudok,hogy ne kelljen saját pénztárcán megtapasztalni mi mennyit ér.:

JPX 2 ,vagy 4 lövetű.Mindkettő drágább mint 50 ezer,vagy ezek eldobható változata a 2 lövetű guardian angel(kb 15 ezer).Pluszba még egy hab,vagy jet KO gázspray sem rossz.Ezek főleg a folyadéksugár kilövők szembe szélben is jók akár.

és mindig összekeverik a PV-t az OC vel teljesen más a két anyag hatékonysága. PV t komoly gyártok nem használnak,mert hatékonysága töredéke az OC gyantának.

2016. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A kérdésben gázpisztolyt ajánlottak , szóval arra koncentrálj . Te általad ajánlott holmik eleve drágák és pontosan kell velük célozni . A gumi ezért is kilőve . A PV töltet kutyára is hat , Wadie PV- (Anti-animal) dobozára fel is van tüntetve . Egy rakéta kilövése gázzal nem iskola példa , mert egy arcra is többet szembe lősz és nem 1-et felfelé tartva hanem direkt a képükbe . Eleve nem éles helyzetet imitáltatok . Olvass utána de inkább nézz tesztvideókat , amennyiben kételkedsz a hatásában jelentkezz több tesztre a Fegyvervideó oldalán . Alaposan fontold meg , részegen se lesz gyenge . Megtapasztalod és nem vonod kétségbe többé . Az hogy nem mese a Facebookon van pár oldal pl Gáz-riasztó barátok +18, 2000 aktív taggal és kérdezz rá mert ott akad pár rendőr és polgárőr vadász is elmondja amikor élesbe használta mi történt .
2016. nov. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A guardian angel nem olyan drága,és az említett oldalakon is reklámozzák.A gp vel is célozni kell valamelyest.

A wadie töltény már eleve bukta ,mert a legtöbb revolvert elakassza.reklám videókat,meg nem lehet komolyan venni.

Más egy bekattant ember,és más egy csak le fognak fújni,gázolni,de szar lesz.

A gumisokban sem nagyon szabad megbízni,viszont használhatóak télen ,nyáron.

Gázpisztolyokkal szemben mindig is egy fő érvem volt,ha igaz lenne minden amit pártolói leírnak, akkor is alkalmatlan, márpedig ezért az ezerszer ismételt,és nagyon fontos tény miatt:


SZÉLBEN HASZNÁLHATATTLAN,szembeszélben önveszélyes.

zárt térben használhatatlan.


kutyák ellen tényleg jó viszont!,igaz én hirtelen reflextől vezérelve,mert hátbaugatott a kutya hajnalban,rg79 -el lőttem felé 10mm es gumival,vonyított ,és elfutott.nem hiszem ,hogy hirtelen fordulatból eltaláltam volna,a lövéshangtól ijedhetett meg.

Itt egy hozzászóló azt írta pl vannak harci kutyák,amikre nem hat a gázspray,nem akartam elhinni,de egy videót linkelt be.:


https://www.youtube.com/watch?v=q7B-xSXtN58


mind1 milyen gázspray, a kutyák érzékenyek szinte bármilyen ingerlőanyagra.

2016. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként különösen foam gázsprayvel helyettesíthető simán a gp.Igaz KKVE. Vagy bármilyen OC gázspray-el.Legalább 50ml,FOAM nál,még nagyobb töltetű akár 90ml-es.

Egyébként mindenki azt vesz,amit elképzel,hogy hatékony.

Csak akkor legyen teljes körű tájékoztatás,ne csak az legyen a cél,hogy eladjunk fegyver alakú eszközöket.

2016. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!