Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek? :/

Valaki aki szomoru kérdése:

Szerintetek mit tegyek? :/

Figyelt kérdés

Olyan problémám lenne, hogy sajnos a legjobb barátomba szerelmesedtem bele. És szüleim szerint depreszós vagyok. Szeretnek ha el mennek orvoshoz vele. De nekem iszonyatos nagy orvos fobiám van.

A lány akit szeretek nemet mondott.

És most foggalmam sincs mit tegyek. Remelem tudtok segíteni. :)


2016. nov. 10. 20:50
 1/2 anonim válasza:

Mindenképp beszélj erről valakinek akiben megbízól...

Mennyi idős vagy?

2016. nov. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

> És szüleim szerint depreszós vagyok.


Két eset lehetséges:


1. Nem vagy igazán depressziós, vagy legalábbis nem orvosi értelemben. Ilyenkor egy pszichológus is tud segíteni. Ne orvosként gondolj rá, hanem valakire, akinek az a foglalkozása, hogy meghallgat, tanácsokat ad, megfelelő irányba tereli a gondolkodásodat.


2. Valóban depressziós vagy, a szó orvosi értelmében. Akkor ez egy ideig nem is fog javulni, lehet, hogy speciális tréningeket fog ajánlani, vagy ha szükség van rá gyógyszert ír fel (szorongásoldót, kedélyjavítót).


> De nekem iszonyatos nagy orvos fobiám van.


Eggyel több ok, hogy felkeress egy pszichológust. A legtöbb fóbia valamennyire legyőzhető racionális gondolkodással. Tedd mérlegre a döntésedet:


1. Elmész pszichológushoz. Amit nyersz: Segíthet a problémádban. Amit veszíthetsz: Tulajdonképpen mit is? A pszichológus azért nem egy körzeti orvos. De még egy körzeti orvos sem fog felboncolni. A félelem valamilyen negatív következmény elkerülésére irányuló érzelem, ösztön. Az orvostól való félelem milyen negatív következményt akar veled elkerültetni? Racionálisan nincs ilyen negatív következmény, a félelmed irracionális.


2. Nem mész el pszichológushoz. Amit nyersz: Nem kell szembenézned egy irracionális félelmeddel arra a 10-20 percre, amíg a pszichológusnál vagy. Amit veszítesz: Megmarad az a problémád, ami miatt írtál, akár hónapokig, sőt évekig, sőt lehet, még rosszabb is lesz.

2016. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!