Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sokat lógok a suliból!?

Sokat lógok a suliból!?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok,a tanulmányi átlagom nagyon jó. De nagyon utálom az osztálytársaimat,emiatt ha tehetem inkább be se megyek az iskolába. Viszont félek attól,hogy egy idő után ennek súlyos következményei lesznek. Szerettem volna sulit váltani,de a szüleim hallani sem akarnak róla,szerintük viseljem el,hogy ha a többiek csesztetnek.

2016. nov. 10. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ne viseld el. Képzeld el milyen jó lenne ha más iskolába lennél és nem csesztetnének, lennének barátaid, nem lógnál:D menj át másik iskolába, nem jó ez így
2016. nov. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:
100%

> Viszont félek attól,hogy egy idő után ennek súlyos következményei lesznek.


Érdemes ezt jól végiggondolni, mert valóban lesznek. A döntés a tied, hogy a két rossz közül melyiket választod?

1. Kénytelen vagy olyan emberek között lenni, akiket utálsz.

2. Esetleg a hiányzások miatt évet kell ismételned, romlanak a jegyeid, esetleg emiatt nem vesznek fel később arra az egyetemre, ahova menni akarnál, ami kvázi az egész életedre kihat. Nem csak 4 évig, hanem 40 évig.


> szerintük viseljem el,hogy ha a többiek csesztetnek


Ebben is van ráció. Az életben nem minden alakul úgy, ahogy szeretnénk, az embereknek néha vannak rosszakarói, elviselhetetlen emberek, akikkel együtt kell valamiért lenni, vagy akiket egyszerűen csak utál. Lehet ez jó terep arra, hogy megtanuld, hogy az objektíven megítélhető helyzetedtől függetleníteni tudd az érzéseidet, hogy hogyan maradj derűs akkor is, mikor minden az ellen hat, hogy derűs legyél. Van az a cseszegetés, amit meg kell tanulni ignorálni, meg van az a cseszegetés, ami ellen meg kell tanulni megvédened magad.

2016. nov. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Osztályfőnökkel beszéltél már erről?
2016. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NONAME1501 válasza:
Szia!Látom már régi a kérdés de most egy 2 éve én is ebben vagyok.En 7.és 8.osztályban kimaxoltam a 250 órás limitet de ez így nem volt olyan jó.Most 16 vagyok hétfőn megyek 9.Be és én iden már a magántanuláson gondolkodtam.Nem tudom nekem annyira nem jön be ez a magyar tanítási rendszer meg ez a sok idióta gyerek.Nem vagyok különc,trendi vok.,de meg sincs egy barátom sem.En egyszerűen nem tálalom a helyem
2019. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!