Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz hegedülni...

Mennyire nehéz hegedülni tanulni? Mennyi idő alatt lehet normális dallamokat játszani?

Figyelt kérdés
Népi hegedűről van szó. 14 éves vagyok néptáncolok is és nagyon érdekelne a hegedű, mert akkor a táncos társaimnak tudnám húzni a talpalávalót ;) de mennyi idő kell mire megtanulok mondjuk egy palatkait vagy valamivel kicsit könyebb dallamokat? Tudom nem egy egyszerű hangszer, de zenetanárral tanulnám csak így hogy nem tudom mennyi idő kell így nem merek jelentkezni..(népzene ismeretem a táncból akad, de 4 évig furulyáztam +szolfézs, de nem akarok hazudni de abból már nincs meg sok minden)

2016. nov. 13. 16:46
 1/4 anonim válasza:
Huh, hát én klasszikus hegedűs vagyok, nálunk olyan 3-4 év, mire normális/hallgatható hangja lesz. Nem tudom, hogy népi hegedűsöknél mennyi idő, de ha gondolod megkérdezem a tanáromat, hátha ő tudja.
2016. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon megköszönném! ;)
2016. nov. 14. 16:29
 3/4 anonim válasza:
Én 5 éve népzenélek és sokat gyakorlok,de vannak intonációs problémáim.Azóta dudálok is és az sokkal könnyebb ,mert nem te keresed meg a hangot.Ne keseredj el ha nem megy ,mert a népzenében az az egyik legnehezebb hangszer.Egyébként sok sikert.
2017. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
47%
Nekem kb. 2 nap volt mire dallamokat le tudtam játszani és tudtak engem.kísérni brácsával. De pár hónap volt mire hallgatható eredmény lett. De ekkor még semmi díszítést nem raktam bele. Egyénfüggő, én sokat gitároztam előtte és ezért ment ilyen könnyen.
2017. máj. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!